Sportowcy i trener ze Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim wyróżnieni podczas V Gali Sportu

2019-03-07 06:46:03(ost. akt: 2019-03-07 06:48:21)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

23 lutego podczas V Gali Sportu w Górowie Iławeckim przyznano wyróżnienia miejscowym zawodnikom, trenerom i działaczom w pięciu głównych kategoriach. Między innymi doceniono sportowców i trenerów ze Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim.
Sportowym Wydarzeniem Roku wybrano Grand Prix Górowa Iławeckiego w Tenisie Stołowym. Cykliczną imprezę, która gromadzi 80 uczestników z całego województwa, a nawet spoza granic naszego regionu. Nagrodę odebrał Janusz Głębocki, który z Andrzejem Markowskim jest jej organizatorem i czynnym uczestnikiem.

W kategorii Drużyna Roku zwyciężyły siatkarki z górowskiej podstawówki, które w maju ubiegłego roku zdobyły III miejsce mistrzostw województwa Szkolnego Związku Sportowego w rywalizacji trójek siatkarskich. Nagrodę odebrał dyrektor szkoły Dariusz Hawrylec wraz z jedną z zawodniczek "brązowej" drużyny.

Trenerem Roku została Aleksandra Klimko, nauczycielka wychowania fizycznego, która m.in. doprowadziła wyróżnioną drużynę do medalu mistrzostw województwa.


Sportowym Odkryciem Roku została Urszula Bobel, która pierwsze szlify siatkarskie uzyskała w SP w Górowie Iławeckim, później bartoszyckim Olimpie, a obecnie jest zawodniczką SMS Ostróda i sięga po sportowe laury na poziomie wojewódzkim i krajowym.

W kategorii Filar Roku - nagrodę za wieloletnie wspieranie lokalnego sportu w roli zawodnika, trenera, działacza i organizatora - odebrał Marcin Kaszubat, siatkarz Teamu Cresovia.

Pozostałe dwa wyróżnienia trafiły do piłkarzy. Sportowcem Roku 2018 w Górowie Iławeckim został zawodnik Cresovii Szymon Szypczyński, związany z klubem już od blisko 30 lat. Najpopularniejszym Sportowcem Górowa Iławeckiego w 2018 roku został 15-letni Bartłomiej Gorzycki, jeszcze nie tak dawno uczeń SP w Górowie Iławeckim, zawodnik Cresovii, a od kilku tygodni zawodnik Olimpii Elbląg.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Paweł Pieniak

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. maniek #2698023 | 46.170.*.* 15 mar 2019 10:35

    to już nie ma innych tematów, że ciągle o jakimś baliku???

    odpowiedz na ten komentarz