Piotr Turski, sołtys Konopek Nowych: Pomaganie daje mi radość

2019-03-11 08:00:00(ost. akt: 2019-03-11 08:30:49)
SuperSołtys

SuperSołtys

24 stycznia Piotr Turski został sołtysem Konopek Nowych (gm. Miłki) na drugą kadencję. Pan Piotr, dziękując mieszkańcom za współpracę w minionych latach, podkreśla, że mogą na niego liczyć również w przyszłości.
Najbardziej z funkcji sołtysa lubię pomaganie innym — podkreśla pan Piotr. — To sprawia mi największą radość. Przyjemnością jest oczywiście to, że mieszkańcy doceniają moje starania i pomoc, którą im oferuję.


A wyrazów tego, że mieszkańcy zdają sobie sprawę z faktu, iż taki sołtys to wartość sama w sobie, w miejscowości nie brakuje. Do pana Piotra mieszkańcy sołectwa Konopki Nowe przychodzą z rozmaitymi sprawami. Teraz na czasie jest pomoc w rozliczaniu się ze "skarbówką", rozwiewanie niejasności związanych z nowym sposobem rozliczania PIT-ów.


Sołtys angażuje się również w pomoc rodzinom objętym programem Banków Żywności. Własnym autem transportuje dary, dociera do tych, którzy sami nie są w stanie zgłosić się po paczki, przeważnie do osób starszych, nie posiadających auta.


Współpraca pana Piotra z mieszkańcami układa się dobrze. Wspólnie podczas zebrań sołeckich decydują o tym, na co przeznaczą środki z funduszu sołeckiego. Teraz będzie to lampa solarna, która oświetli teren przy świetlicy wiejskiej oraz koszenie terenów zielonych.
— Wszystko zależy od potrzeb mieszkańców, ale także kwoty jaką dysponujemy — dodaje sołtys.

Większość społeczności lokalnej popiera działania sołtysa i choć są tacy, którym gospodarz wsi nie odpowiada, pan Piotr stara się tym nie przejmować — nie przestaje działać i podejmuje inicjatywy na rzecz mieszkańców.
— Na przykład ostatnio zgłosiłem dzieci i młodzież od 5 do 26 roku życia do projektu, w ramach którego można uzyskać bezpłatnie okulary korekcyjne — mówi. — Mają do nas przyjechać wolontariusze, którzy zbadają wzrok, a następnie mogą zakwalifikować do starań o okulary. To wszystko odbywa się w ramach projektu "Zadbaj o lepszą przyszłość" Fundacji Przyjaciółki.

Tytuł Super Sołtysa 2019 Powiatu Giżyckiego otrzyma osoba, która uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms-ów. Kolejnych dwóm kandydatom, którzy otrzymają największą liczbę liczbę głosów, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa Powiatu Giżyckiego.
Tytuł Super Sołtysa 2019 Województwa Warmińsko-Mazurskiego otrzyma osoba, która uzyska największą liczbę liczbę głosów w regionie oddanych za pomocą sms-ów.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mieszkaniec #2882267 | 31.135.*.* 8 mar 2020 22:36

    Super sołtys, młody i wyrozumiały. Stara się pomóc w każdym problemie. Cieszę się, że wciąż możemy mieć go. Zastępuje poprzednią sołtys i wzmacnia jej rangę i dotrzymuje tempa... Pozdrawiam was serdecznie i powodzenia wam...

    odpowiedz na ten komentarz