Przedszkolaki włączyły się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2019-03-03 08:01:52(ost. akt: 2019-03-03 08:08:17)

Autor zdjęcia: Krystyna Sekita

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 z grupy "Pszczółki" włączyły się w obchody tego ważnego święta dla każdego Polaka, w ten sposób oddały hołd - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy walczyli w obronie niepodległego Państwa Polskiego.
Dzieci poznały życiorysy kilku bohaterów: Józefa Franczaka, Zygmunta Szendzielarza, Danuty Siedzikówny, w holu przedszkola powstała tablica o tych bohaterach, aby cała społeczność przedszkolna mogła się z nią zapoznać.

Przedszkolaki słuchały wierszy o bohaterach tamtego okresu Pawła Pytela "Niezłomni” , dzieci ze starszych grup wykonywały prace plastyczne na konkurs pt "Razem uczcijmy pamięć bohaterów” organizowany przez 16 PDZ w Elblągu.

Dzieci z grupy "Pszczółki” wzięły udział w uroczystości zorganizowanej przez władze miasta Bartoszyce na cmentarzu przy ulicy Kętrzyńskiej, przy Krzyżu Niepodległości gdzie z delegacjami przybyłymi na tę uroczystość, dzieci wraz z dyrektor naszego przedszkola Anną Chilimończyk zapaliły znicz ku czci Żołnierzy Wyklętych.

Była to wspaniała okazja do upowszechniania wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych oraz kształtowania miłości i przywiązania do kraju ojczystego.

Krystyna Sekita


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Małgorzata #2763527 | 77.111.*.* 17 lip 2019 13:43

  Taka indoktrynacja małych dzieci i słuchanie wierszy o wybijaniu zębów i zasypywaniu zwłok wapnem jest w Polsce akceptowalna, ale na przykład edukowanie o świadomym pożyciu i środkach ochrony (również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową) już nie? To już wyższy poziom inżynierii społecznej.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Do : Henryk Z. #2691460 | 83.6.*.* 3 mar 2019 17:04

  Nie chcę ciebie obrażać bo swoim komentarzem wystawiłeś sobie świadectwo moralności a raczej jego brak. Od siebie dodam tylko a może aż, że wiarę, patriotyzm i wszelkie wartości należy wpajać dzieciom od najmłodszych lat. Ja tak byłem wychowany i tak wychowałem swoje dzieci i nic to nie ma wspólnego z polityką.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Henryk Z. #2691229 | 88.220.*.* 3 mar 2019 11:26

   Podobnie za w latach pięćdziesiątych ub.w małym dzieciom robiono pranie mózgu. W ZSRR znacznie wcześniej, że Stalin to ojciec narodu. Stalinizm to świetlana przyszłość. Bolszewizm, a w szczególności Czeka to wybawcy. Dzieci nie należy wciągać w politykę, są zdecydowani za mali, żeby rozumieć.

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz