"Prawi w Sieci" mają kolejny sukces na koncie

2019-02-27 13:03:49 (ost. akt: 2019-02-27 13:12:08)
Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. E. Orzeszkowej w Bartoszycach wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Kultura pokoju", pod hasłem "Kultura sieci". Opowiadali o tym, jak edukują młode pokolenie na temat prawa w Internecie.
Grupa realizująca projekt społeczny pn. "Prawi w Sieci" postanowiła pochwalić się dotychczasowymi działaniami przed środowiskiem naukowym podczas konferencji zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa w Bartoszycach.

Młodzież opowiedziała o prelekcjach i edukowaniu młodszych kolegów w szkołach oraz o Ogólnopolskiej Olimpiadzie Projektów Społecznych "Zwolnieni z teorii", w której bierze udział.

— Spotkaliśmy się z entuzjazmem ze strony ekspertów — opowiada Eliza Pasiecznik, liderka grupy. — Najbardziej podobał się sposób, w jaki przekazujemy wiedzę. Mówili też o innowacyjności naszych działań, pytali o olimpiadę. Usłyszeliśmy słowa uznania i czujemy się bardzo docenieni — dodaje uczennica.

Było to nowe doświadczenie młodzieży, która z zainteresowaniem wysłuchała referatów prelegentów i zgłębiła wiedzę na temat komunikacji i zagrożeń w Internecie, czy nikłej świadomości rodziców.

— Podczas dyskusji zrodził się pomysł, aby dotrzeć z naszą prelekcją także do rodziców i już planujemy, jak to zrobić — mówi Justyna Speruda, uczennica "Elizki". — Usłyszeliśmy wiele cennych wskazówek. Jesteśmy dumni, że udało nam się sprostać temu zadaniu i mamy kolejny sukces na koncie.

Grupa projektowa dotarła już do ok. trzystu odbiorców w szkołach podstawowych w Bezledach, Bisztynku, Żydowie i Sępopolu.

— Zaplanowaliśmy prelekcję również dla uczniów szkół bartoszyckich oraz dyskusję panelową na temat zagrożeń i praw w Internecie z udziałem ekspertów — mówi Oliwia Wasyłyk, członkini grupy projektowej. — Dzięki wsparciu władz samorządowych, instytucji publicznych i mediów udaje się realizować nasze cele i już teraz zapraszamy na to wydarzenie, które odbędzie się 18 marca w Bartoszyckim Domu Kultury.

ZSP2


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty