Wypadek z udziałem 80–letniego rowerzysty

2019-02-22 14:03:39(ost. akt: 2019-02-22 14:29:40)

Autor zdjęcia: Policja

80–latek trafił do szpitala po wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego 
z al. Wojska Polskiego w Górowie Iławeckim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że senior nie ustąpił pierwszeństwa 28–latkowi jadącemu audi drogą z pierwszeństwem przejazdu.
W czwartek 21 lutego 2019 r. przed g. 11 na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z al. Wojska Polskiego doszło do wypadku drogowego.

Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 80-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu mężczyźnie kierującemu audi. 
28–latek zeznał, że próbował ominąć rowerzystę przecinającego mu drogę, jednak nie zdołał wyhamować.

Z miejsca zdarzenia 80–latek trafił do szpitala. Ma połamane żebra. Z uwagi na brak możliwości sprawdzenia stanu jego trzeźwości, mężczyźnie pobrano krew do badań laboratoryjnych. Kierowca audi był trzeźwy. Jemu i jego pasażerce się nie stało.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli wszelkie ślady, a audi i rower trafiły 
na parking strzeżony. Funkcjonariusze przesłuchali też kierującego audi i jego pasażerkę, i będą wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzania.

Marta Kabelis
KPP Bartoszyce


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij