Ważą się losy Stomilu Olsztyn

2019-02-21 11:21:46 (ost. akt: 2019-02-21 15:32:01)
Zdjęcie jest ilustracją do treści

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Na wczorajszym posiedzeniu Komisji Sportu i Rekreacji, oprócz radnych pojawił się prezes Stomilu Maciej Radkiewicz, a także kibice z transparentem „Stomil nigdy nie zginie”. Komisja przyjęła stanowisko.
Komisja zebrała się w jednym, konkretnym celu — wyjaśnienia czy tonący w długach (4 mln zł) Stomil da się jeszcze uratować i jak przebiegają rozmowy z inwestorami.

Maciej Radkiewicz, prezes Stomilu, uzależnia przyszłość klubu od pozyskania inwestora, bo bez niego klub nie będzie mógł grać w I lidze.

Wśród tematów znalazła się też kwestia konkursu rozpisanego przez miasto z myślą o klubie, do którego Stomil i tak nie mógł przystąpić — z racji zadłużenia.

— Komisja zebrała się w pełnym składzie, za co jestem wdzięczny. Przyszli też kibice, co uważam za jak najbardziej zasadne. Niestety, pomimo zaproszenia i powagi sytuacji, nie był obecny ani prezydent, ani żaden z wiceprezydentów, dlatego, jako radni miasta, nie mogliśmy zapoznać się ze stanowiskiem strony właścicielskiej w sprawie przyszłości spółki i klubu. Podczas posiedzenia kolejny raz usłyszeliśmy od prezesa Stomilu zapewnienie, że zrobił wszystko, żeby przyciągnąć potencjalnych inwestorów — mówi Radosław Nojman, przewodniczący komisji sportu i rekreacji i radny PiS. — Teraz mówimy o kilku zainteresowanych podmiotach. Podobno prezydent rozważa przedstawione oferty, jednak o szczegółach nie zostaliśmy poinformowani.

Komisja ustaliła w zasadzie tylko jedno.

— Na mój wniosek przegłosowaliśmy stanowisko zawierające wyraźną prośbę do prezydenta o zintensyfikowanie rozmów z inwestorami. Trwa przecież procedura licencyjna, a wiosenna runda rozgrywek rusza już 2 marca — przypomina Radosław Nojman. — Może się okazać, że Stomil tym razem nie otrzyma licencji, a to byłby najgorszy scenariusz, zarówno dla naszej drużyny, jak i miasta.

W opozycji do jego zdania stoi Zbigniew Dąbkowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta w Olsztynie z klubu radnych Ponad Podziałami:

— Prezydent stosuje się do próśb inwestorów, którzy nie chcą, żeby to się odbywało przy otwartej kurtynie — wyjaśnia Dąbkowski. — Nadzieja jest. I dopóki ona jest, to trzeba robić wszystko, żeby inwestor się znalazł. Otoczenie temu jednak nie sprzyja. Kibice robią bardzo źle. Przychodzenie do ratusza, wymuszanie jakiegoś stanowiska na prezydencie do niczego nie prowadzi — podkreśla. — Bywam na meczach i widzę co się dzieje. Jestem zażenowany. Mówiąc kolokwialnie nie opluwa się ręki, która karmi. Robimy wszystko co możemy, żeby ten klub ratować. Ma on niestety pecha do osób zarządzających. Zmieniali się, zostawiali za sobą długi z nadzieją, że samorząd to spłaci. Mamy duże zobowiązania, określony budżet. Prezydent rozmawia z inwestorami, ale nie oszukujmy się — na piłce na tym poziomie się nie zarabia. Dobrze postąpił Kraków, gdzie inwestorzy udzielili pożyczki i sprzedali później akcje czym spłacono pożyczkę.

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. fiz #2686297 | 83.9.*.* 22 lut 2019 13:41

  CBA Powinno się zainteresować klubem. A winni powinni trafić za kratki!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Pewne Info #2686250 | 176.97.*.* 22 lut 2019 12:53

  Grzymek się nie dogadał ...........KONIEC STOMILU....Panie Beton i Panie (Nie)Radkiewicz dziękujemy za pogrzeb Stomilu gdzie i kiedy zostanie wystawiona trumna?

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Arek #2686079 | 188.147.*.* 22 lut 2019 09:14

  Stomil to sam sobie wybierał tych prezesów? Czy to może większościowy udziałowiec w spółce? Na zebraniach rady miasta wyznaczali tych prezesów. Więc teraz kto jest za to odpowiedzialny? Kto narobił takich długów i za czyim pozwoleniem? Jak ktoś ma trochę rozumu to sam sobie odpowie. Pozdrawiam internetowych napinaczy!

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Kibic duma Warmi #2686075 | 37.47.*.* 22 lut 2019 09:06

  Nowy stadion dla stomilu

  odpowiedz na ten komentarz

 5. Terminal #2686054 | 95.105.*.* 22 lut 2019 08:44

  Wczoraj w TV leciał Terminal z Tomem Hanksem. Gdy patrzyłem na szefa lotniska granego przez Stanleya Tucciego, to widziałem prezydenta. Ileż energii, środków i czasu poświęcał ten człowiek, żeby złamać postać graną przez Hanksa. Nawet już będąc na wylocie, zostało mu to jedno: zniszczyć tamtego gościa. Ale wokół twgo gościa zebrała się grupa ludzi, którzy wyzwolili niesamowitą wnergię, do rą wolę i działanie, dzięki którym szef lotniska przegrał, a Hanks mógł zrealizować swój cel i wrócić na swoje miejsce. Dlatego apeluję do prezydenta: czas zejść z drogi szefa lotniska, jeśli nie zejdzie pan ze swojej negatywnej drogi, przegra pan. Już pana działani zaczynają wyglądać rozpaczliwie, a ta grupa zacnych osób skupionych wokół ratowania klubu, to dla pana poziom nieosiągalny - profesjonalnie i tak po prpstu po ludzku. Już wygląda pan przy nich jak słoń w składzie porcelany, ale ma pan jeszcze czas być częścią tego sukcesu i pouśmiechać się do zdjęć. Podziwiqm inwestorów za to, że są tak cierpliwi w przezwyciężaniu problemów wywołanych przez słabości jednego człowieka. Czy ten człowiel potrafi wznieść się ponad tr słabości również i wyjść z tego z podniesionym czołem?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (23)