Wszedł do obcego mieszkania, zjadł żywność z lodówki, wypił alkohol i ukradł dwa zegarki. Teraz odpowie przed sądem

2019-02-18 12:01:15(ost. akt: 2019-02-19 13:04:05)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Pamiętajmy, że zawsze to my sami jesteśmy w pierwszej kolejności odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo i zabezpieczenie swojego mienia. Niestety są tacy, którzy chętnie wykorzystają naszą nieuwagę i roztargnienie. Tak jak pewien 45-latek, który w Reszlu wykorzystał niezabezpieczone drzwi mieszkania i niezauważony przez śpiących domowników, wyjadł im jedzenie z lodówki, wypił alkohol, a wychodząc ukradł dwa zegarki. Nie cieszył się jednak nimi długo. Za kradzież może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
W ubiegły czwartek, 14 lutego, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie został poinformowany o kradzieży zegarków, do której doszło w jednym z mieszkań na terenie Reszla. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci z tamtejszego Komisariatu Policji.

Po zapoznaniu się ze sposobem działania sprawcy, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wszedł do budynku wielorodzinnego i nieproszony rozgościł się w jednym z mieszkań. Wykorzystał fakt, że drzwi wejściowe do mieszkania nie były zamknięte na klucz, a domownicy spali. Nie budząc ich splądrował lodówkę i wypił alkohol.

W trakcie jego samowolnej gościny, do domu wróciła właścicielka mieszkania. 28-letnia kobieta zauważyła, że przed lodówką jest coś rozlane, brakuje kilku artykułów spożywczych oraz butelki wódki. Zdezorientowana kobieta widząc, że domownicy śpią, sprawdziła pomieszczenia i w jednym z nich zastała siedzącego na łóżku 45-latka. Kobieta natychmiast obudziła resztę domowników i wygoniła mężczyznę z mieszkania o zdarzeniu informując policję. Po chwili zauważyła, że oprócz jedzenia, zniknęły też leżące wcześniej na lodówce dwa zegarki o wartości 800 zł. W wyniku podjętych działań policjanci z Reszla niemal natychmiast po zgłoszeniu zatrzymali 45-letniego mężczyznę, przy którym ujawniono utracone przez zgłaszającą mienie.

Teraz ze swojego zachowania będzie się tłumaczył w sądzie. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!

Nie ważne czy mieszkasz w bloku wielorodzinnym, czy domu jednorodzinnych - zawsze po wejściu do czy wyjściu ze swojego miejsca zamieszkania, zamykaj drzwi na klucz. Złodzieje bowiem często wykorzystują beztroskę lokatorów i nadarzające się okazje do kradzieży cudzego mienia.

Źródło: KPP Kętrzyn

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ---- #2688134 | 89.228.*.* 25 lut 2019 21:18

    Tylko policja nie wie, że drzwi można otworzyć wytrychem. I najlepiej jak sami poszkodowani złapią włamywacza.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Dziwne to #2683797 | 37.47.*.* 18 lut 2019 13:44

    Bo w lodówce musi być zawsze Wóda :) o masakra Pewnie ten co tam się ugościł wyczuł woń alkoholu i jedzenia .

    odpowiedz na ten komentarz