Mieszkańcy powiatu mrągowskiego są czujni. Nie dali się nabrać oszustom

2019-02-09 10:52:18(ost. akt: 2019-02-09 11:10:43)

Autor zdjęcia: Pixabay

Po raz kolejny pojawia się apel do mieszkańców powiatu o ostrożność przy kontaktach z osoby podające się za przedstawicieli mrągowskiej policji i próbują wmówić, że doszło do włamania na konto bankowe.
Tylko w czwartek na mrągowski komisariat policji zgłosiły się osoby, do których zadzwonili oszuści informujący rozmówców o planowanym włamaniu na ich konto bankowe. W każdym z przypadków dzwoniąca (młoda kobieta) podawała się za policjantkę z mrągowskiej komendy policji. Dodatkowo próbowała dowiedzieć się o ilości środków zgromadzonych na rachunkach. Na szczęście osoby, które odebrały telefon były czujne i nie dały się zwieść. Przerwały rozmowę nie dając się nabrać. Po czym poinformowały o próbie przestępstwa prawdziwą policję.


funkcjonariusze przez telefon nie informują o prowadzonych sprawach, nigdy nie angażują żadnych osób postronnych w swoje działania policyjne, w ten sposób też nie uzyskują informacji o zgromadzonych środkach na koncie czy posiadanej gotówce. Nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy w celu ich ochrony przed przestępcami.

Pamiętaj, że:

Jeśli ktoś ma stary numer stacjonarny to warto się zastanowić nad jego zmianą i zastrzeżeniem, ponieważ przestępcy często korzystają ze starych książek telefonicznych. A tam jak „na tacy” mają podane dane osobowe: imię i nazwisko, adres i numer telefonu, stąd czerpią wiedzę przestępcy.

źródło: KPP

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olsztynianin #2679245 | 88.156.*.* 10 lut 2019 16:28

    ACHTUG UWAGA KOALICJA OBYWATELSKA KOD ITD DZIAŁAJO W TERENIE

    odpowiedz na ten komentarz

  2. OBSERWATOR #2678853 | 88.156.*.* 9 lut 2019 22:11

    ACHA TO DLATEGO SCHETYNA TAKI SMUTNY

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz