Feryjne zajęcia dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej

2019-02-06 16:16:39 (ost. akt: 2019-02-06 16:19:32)
Mówiono o tym, jak dbać o zdrowie

Mówiono o tym, jak dbać o zdrowie

Autor zdjęcia: MBP

W dniach od 28 stycznia do 1 lutego 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej trwały ferie zimowe pod hasłem: „Zima, książka i ja”.
W oparciu o wybrane teksty literackie przeprowadziliśmy zajęcia animacyjno - czytelnicze, podczas których dzieci poznały przygody różnych bohaterów literackich tj. Mama Mu, miś i królik czy wielki Troll i Pufka. W pierwszych dniach ferii odbyły się zajęcia integracyjne oraz plastyczne, na których uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością i oryginalnością, tworząc zimowe krajobrazy, bałwanki, pudełkowe stworki czy wesołe niedźwiadki. Uczestnicy zajęć mieli także możliwość poznać technikę malowania na szkle.
Dzieci wzięły udział w zajęciach promujących trzeźwy i bezpieczny styl życia. Uczestnicy sporo pracy włożyli w przygotowanie ulotek promujących zdrowy styl życia bez nałogów. Niespodzianką były owocowe inspiracje oraz kanapki ze zdrowych produktów, które dzieci tworzyły same. Planszowe gry edukacyjne zachęciły do aktywnego spędzania czasu podczas zajęć.
Na feriach nie zabrakło także zajęć ruchowych, promujących sport jako alternatywę spędzania wolnego czasu.
Ostatni dzień upłynął na konkurencjach drużynowych sprawdzających zarówno umiejętności sportowe jak i umysłowe, a także zdolność współpracy w grupie.
Podobnie jak we wcześniejszych latach udało nam się udowodnić, że biblioteka to dobre miejsce na spędzanie wolnego czasu, gdzie nie ma miejsca na nudę.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna