Pirat drogowy stracił w Kosewie prawo jazdy i kilkaset złotych

2019-01-30 10:32:33(ost. akt: 2019-01-30 10:52:26)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: archiwum GO

Pirat drogowy, który przez Kosewo "pędził" z prędkością ponad 100 km/h stracił prawo jazdy na 3 miesiące, a jego portfel uszczuplił się o 400 złotych.
Mężczyzna jechał z prędkością 102 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, bo takie obowiązuje we wsi Kosewo. Kierowca stracił na trzy miesiące prawo jazdy kat. B, B+E. Za popełnione wykroczenie dodatkowo otrzymał mandat w wysokości 400 złotych.

Okres zimowy sprawia, że warunki na drodze są zmienne i często bardzo zdradliwe. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Wielu kierowcom wydaje się, że miejscami jezdnia jest czarna i sucha. Tymczasem jezdnie mogą być przymrożone, a nawet bardzo oblodzone, w związku z tym śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Nie szarżować - myśleć i przewidywać zagrożenia.

Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować.

Apel skierowany jest również do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu, śniegu czy podczas przymrozków, oblodzeń nie zawsze oznacza prędkość BEZPIECZNĄ!

źródło: KPP

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. a1410 #2677510 | 37.47.*.* 7 lut 2019 17:44

    Kosewo to idealne miejsce do robienia radarowych łapanek, gdyż ta mała miejscowość ciągnie się przez ponad dwa kilometry i na dodatek jest tam długa prosta stwarzająca wrażenie, że teren zabudowany już się skończył. I właśnie tam panowie Policjanci stoją z radarem.

    odpowiedz na ten komentarz