Groźny pożar budynku gospodarczego [ZDJĘCIA]

2019-01-27 10:36:10 (ost. akt: 2019-01-27 10:50:09)

Autor zdjęcia: KP PSP w Braniewie

W sobotę (26 stycznia) około godziny 09:00 dyżurny PSP w Braniewie otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Szyleny Kolonia w gminie Braniewo.
Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów, ogniem objęty był cały budynek gospodarczy,a pożar stanowił zagrożenie dla sąsiedniego budynku i maszyn rolniczych znajdujących się na terenie gospodarstwa rolnego.

Strażacy oprócz gaszenia palącego się budynku skupili się również na obronie budynku, który był zagrożony przez pożar oraz usunięciu w bezpieczne miejsce sprzętu rolniczego.

Po opanowaniu pożaru strażacy przystąpili do dogaszania zarzewia ognia, usuwania zgromadzonych wewnątrz płodów rolnych oraz przeprowadzania prac rozbiórkowych spalonej konstrukcji budynku.


Na miejscu pożaru pracowały dwa zastępy PSP w Braniewie, zastęp Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażaków – ochotników z Płoskini, Braniewa, Lipowiny i Gronowa.

Działania gaśnicze trwały do późnych godzin popołudniowych.

Źródło: KP PSP w Braniewie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD