Quantcast

Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Znikają niektóre wydziały w sądach rejonowych okręgu olsztyńskiego

2019-01-22 15:02:58 (ost. akt: 2019-01-22 21:20:57)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Na 1 kwietnia b.r.planowane jest zniesienie niektórych wydziałów pracy w sądach rejonowych okręgu olsztyńskiego. Zmiany są podyktowane niskim, malejącym z roku na rok wpływem spraw do tych wydziałów.

Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie 28 grudnia ubiegłego roku otrzymała pismo Ministerstwa Sprawiedliwości z prośbą o przedstawienie stanowiska dotyczącego możliwości ograniczenia liczby wydziałów pracy w sądach rejonowych w okręgu olsztyńskim. Minister Sprawiedliwości zaproponował zniesienie niektórych spośród wydziałów pracy. W efekcie Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie 9 stycznia tego roku potwierdziła potrzebę reorganizacji wydziałów pracy poprzez likwidację niektórych z nich.

Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie, mając na uwadze m.in. odległości między poszczególnymi miejscowościami, uznała za najbardziej korzystne i wywołujące najmniej dolegliwe społecznie skutki rozwiązanie polegające na pozostawieniu funkcjonowania wydziału pracy w Sądzie Rejonowym w Olsztynie i przekazanie do niego spraw z zakresu prawa pracy z obszarów sądów najbliżej położonych, tj. Sądów Rejonowych w Bartoszycach, Biskupcu, Lidzbarku Warmińskim, Nidzicy i Szczytnie. Z kolei w pozostawionym wydziale pracy w Sądzie Rejonowym w Giżycku zostaną skupione dodatkowo sprawy z zakresu prawa pracy z obszaru Sądów Rejonowych w Kętrzynie, Mrągowie i Piszu.

W rezultacie Minister Sprawiedliwości pozytywnie zaopiniował przeprowadzenie zmian organizacyjnych polegających na zniesieniu wydziałów pracy w Sądach Rejonowych w Bartoszycach, Biskupcu, Kętrzynie i Szczytnie wraz z przekazaniem rozpoznawanych w nich spraw do wydziałów pracy w Sądach Rejonowych w Olsztynie i Giżycku.

- Zmiany organizacyjne są podyktowane niskim, malejącym z roku na rok wpływem spraw z zakresu prawa pracy do wydziałów przewidzianych do likwidacji. Jednocześnie chcę zwrócić uwagę, że planowana reorganizacja umożliwi prezesom sądów rejonowych sprawniejsze zarządzanie pracą w podległych im jednostkach poprzez np. skierowanie sędziego do orzekania w bardziej obciążonym wydziale - informuje Agnieszka Żegarska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Przeprowadzenie wyżej wymienionych zmian planowane jest z dniem 1 kwietnia 2019 r.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mama #2667844 | 178.36.*.* 23 sty 2019 09:36

  Reformy w sądach są konieczne. I to jest krok w dobrym kierunku.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Alienacja rodzicielska=przemoc wobec dzieci #2667761 | 193.243.*.* 23 sty 2019 07:05

  Alienacja Rodzicielska została zakwalifikowania przez Rzecznika Praw Dziecka i Ministerstwo Sprawiedliwości jako forma przemocy emocjonalnej. Jest to świadome lub nieświadome działanie osób i instytucji doprowadzające do odizolowania jednego z rodziców od dziecka (zazwyczaj ojca). Główny rodzic traktuje dziecko jako własność, a drugi rodzic zostaje sprowadzony do roli bankomatu. Rodzic próbujący wymazać dziecku z życia drugiego rodzica wyrządza mu krzywdę i naraża go na wiele problemów "psychologicznych i społecznych".

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. odczłowieczony #2667676 | 213.76.*.* 22 sty 2019 21:30

  postrajkowali i na bruk :-D

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)