Trudne warunki na drogach i ich przykre konsekwencje

2019-01-15 14:59:13(ost. akt: 2019-01-15 17:49:03)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

W ciągu zaledwie dwóch dni w naszym regionie doszło do kilku niebezpiecznych sytuacji na drogach. Trudne warunki na drogach i opady śniegu wymagają wzmożonej aktywności ze strony służb drogowych, ale także – o czym niektórzy kierowcy zdają się zapominać – wzmożonej ostrożności i cierpliwości za kierownicą.
Padający śnieg czy marznący deszcz powoduje, że nawierzchnia jezdni jest śliska i oblodzona. W tak trudnych warunkach atmosferycznych niedostosowanie prędkości do warunków drogowych może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Dlatego policja apeluje do kierowców, aby dostosowali prędkość nie tylko do ograniczeń wyznaczonych znakami drogowymi, lecz także do warunków jazdy. Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem.

Iława - poniedziałek, 14 stycznia

Iławscy policjanci otrzymali informację, że na jednej z dróg w gminie Susz doszło do zdarzenia drogowego.

Po przyjeździe na miejsce ustalili, że 21- latka kierująca samochodem ciężarowym, na prostym odcinku drogi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechała na lewe pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo.

Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Teraz policjanci będą wyjaśniać dokładne okoliczności zdarzenia.

Obrazek w tresci

Olecko - poniedziałek, 14 stycznia

Oleccy policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z kierujących, że w mieście na Placu Wolności doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji.

Jak wynikało z relacji świadka, trzy pojazdy zatrzymały się przed przejściem, aby przepuścić pieszą. W tym czasie niecierpliwa kierująca mercedesem, nawet się nie zatrzymując, rozpoczęła manewr wyprzedzania tych pojazdów.

Na szczęście piesza zdążyła opuścić pasy, a z przeciwka nie nadjechały żadne pojazdy i nikomu nic się nie stało.

Za to wykroczenie 66-latka została ukarana mandatem i punktami karnymi przez policjantów, którzy szybko ustalili dane pojazdu i kierowcy.

Węgorzewo - wtorek, 15 stycznia

Wcześnie rano około godz. 6:30 oficer dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał informację, że na trasie Kolonia Rybacka – Węgorzewo (DK 63) doszło do zdarzenia drogowego.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że na łuku drogi doszło do zderzenia dwóch pojazdów. 50-letni kierowca Peugeota został przewieziony do szpitala w Giżycku, natomiast kierowca autobusu marki Mercedes nie odniósł żadnych obrażeń.

Mundurowi wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku. Kierowcy biorący udział w zdarzeniu drogowym byli trzeźwi.

Obrazek w tresci

Źródło: KWP OlsztynKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. glos z gminy Purda #2663557 | 95.40.*.* 15 sty 2019 20:27

    W Olsztynie też jeżdżą z podniesionym pługiem.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. pług #2663517 | 5.172.*.* 15 sty 2019 19:38

    Trudne warunki , koleiny , a tu jedzie koleinami piaskarka z pługiem metr nad ziemią. Nie rozumiem czemu służy taka demonstracja sprzętu. Taki widok dziś w mieście powiatowym.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)