Czy rezygnacja Jurka Owsiaka z funkcji szefa WOŚP była słuszna? [SONDA]

2019-01-15 11:34:28(ost. akt: 2019-01-15 12:18:15)

Autor zdjęcia: Archiwum GO/gc

W poniedziałek (14 stycznia) z funkcji szefa WOŚP zrezygnował Jurek Owsiak. Decyzja związana była z tragicznymi wydarzeniami, do których doszło podczas Finału WOŚP w Gdańsku.
— Spotkałem się z opiniami, że to nasza wina, że nie żyje człowiek, że nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. To na mnie spadła ta odpowiedzialność — tłumaczył Owsiak.

Internauci szybko wzięli sprawy w swoje ręce i rozpoczęli akcję #muremzaowsiakiem, do której dołączyły m.in. osoby ze świata show-biznesu. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Czy rezygnacja Jurka Owsiaka z funkcji szefa WOŚP była słuszna?
Tak!
19.62%
Nie!
80.38%

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do eva #2663925 | 89.228.*.* 16 sty 2019 12:37

  Nie ośmieszaj się Owsiak jak zwykle odegrał wielką pozwaną rolę z odejściem by kierować zza pleców albo nawet za parę dni wrócić. Od szopka dla naiwnych odgrywana medialnie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. eva #2663922 | 213.184.*.* 16 sty 2019 12:35

  Owsiak zrobił słusznie składając rezygnację, nie mógł zrobić nic innego. Zachował się honorowo i wielki mu za to szacun. Ochronił też w ten sposób fundację i jej działalność przed hejterami i głupimi ludźmi. Ogromny żal że tak się to wszystko stało i na zawsze będzie cieniem wośpu. Trzymam kciuki za WOŚP i Jurka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. do wyznawcy Owsiaka #2663623 | 89.228.*.* 15 sty 2019 21:50

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. ach dzbanie żeby tak rzeczywistość i fakty dało się równie łatwo zaminusować jak komentarze pewnie świat byłby dla takich jak ty prostszy

 4. hmm #2663478 | 89.228.*.* 15 sty 2019 18:51

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Czy Owsiak powinien poczuwać się do odpowiedzialności za atmosferę jaka się wokół tej inicjatywy WOŚP wytworzyła jak najbardziej tak to jego dzieło świadome i z premedytacją. Mógł przecież powściągnąć swoje zapędy , zachować neutralność polityczną , odciąć się przynajmniej od polityków .. stawiając na jedną opcje sam ustawił całą swoją inicjatywę w sporze politycznym z drugą opcją. Samo życie , nikt tej wojny za Owsiaka nie rozpętał.

 5. ?? #2663475 | 89.228.*.* 15 sty 2019 18:50

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. No cóż natomiast Owsiak jak to Owsiak jak zwykle udaje jakby nic nie rozumiał choć dobrze wie spryciarz w co gra. A sprawa jest prosta jak budowa cepa. Jeśli samemu czynisz się elementem sporu politycznego to musisz liczyć się z tym że będziesz obiektem ataku ze strony tej opcji przeciwko której występujesz. Na początku WOŚP przez wiele lat nie budził kontrowersji politycznych kiedy nie było tam wiele ideologii przynajmniej namolnej a już najmniej było polityki. Z czasem jednak guru WOŚP razem z zapleczem Woodstokiem coraz bardziej wypracowany przez lata event zaczął przekształcać w element indoktrynacji ideologicznej i politycznej było to coraz bardziej widoczne na woodstokach gdzie lansowano określone polityczne opcje jednocześnie prowadząc kampanię zwalczania przeciwnych światopoglądów . Z resztą sam guru WOŚP też coraz częściej zaczął osobiście angażować się w polityczne wypowiedzi i agitację. Tym samym po przez Woodstok i całe zaplecze działania WOŚP również sam WOŚP zaczął być uPOlityczniony każdy kto obiektywnie na to spojrzy dojrzy przecież tą przemianę przez lata. Guru WOŚP zaczął traktować całą inicjatywę jako narzędzie oddziaływania już politycznym poziomie wtedy musiał się liczyć z odpowiedzią politycznych oponentów tak to już bywa. Dziś kreowanie się przez niego na ofiarę zakrawa na farsę. Sam upolitycznił swoją imprezę , być może miał prawo uznając to za swoje dzieło ale z konsekwencjami takiego upolitycznienia musiał się liczyć. Czy ktoś zadał pytanie czemu wiele lat temu WOŚP organizowały niemal wszystkie miasta a nawet małe miejscowości i wsie a dziś odbywa się to według klucza politycznego . Gdyby Owsiak był w stanie oprzeć się pokusie i nie mieszał wośp z woodstkową indoktrynacją ideologiczną i polityczną może łatwiej mu by było się dziś obronić , a tak jego bajania wydają się po prostu śmieszne. Niestety jak wszystko co umoczone w politykę i ideologię nie przetrwa długo. WOŚP w ostatnich latach podsycany jako jakaś niemal polityczna kontra wobec PIS może pozornie zyskiwała ale z czasem ubabranie w polityce musiało dać efekty .

Pokaż wszystkie komentarze (19)