Orkiestra grała od rana w powiecie nowomiejskim [NOWE ZDJĘCIA]

2019-01-13 14:59:42 (ost. akt: 2019-01-14 10:26:45)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Od rana w Nowym Mieście i innych miejscowościach powiatu trwała akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ludzie sami sie zatrzymywali przy grupach wolontariuszy i nie szczędzili złotówek.
Krótkie informacje o dzisiejszych imprezach związanych z akcją WOŚP.

* W Nowym Mieście sztab tradycyjnie organizowało Miejskie Centrum Kultury. Poza kwestą, w MCK trwała będzie licytacja gadżetów, występy artystyczne uczniów oraz kawiarenka.

* W gminie Kurzętnik spod GCK ruszył bieg dla WOŚP. Następnie było wspólne morsowanie na przystani kajakowej. Po przerwie impreza przeniosła się do hali Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły.

* W Biskupcu, poza kwestą w kilku miejscowościach gminy o godz. 16 ruszyła impreza w Gminnym Ośrodku Kultury. W programie koncerty zespołu CI-HO, Grupy Wokalnej GOK i pokaz ogniowy grupy Heca z Lipinek. Do tego kiermasz i ogórkowa dla każdego.
*Gmina Nowe Miasto ma wiele wydarzeń i trzy sztaby.
W Bratianie przed południem ruszył Charytatywny Turniej Piłki Nożnej LZS - ZS Bratian. Od godz. 16 rozpoczął się finał w bratiańskiej szkole. W Tylicach w świetlicy wiejskiej odbyło się przedstawienie teatralne "Jaś i Małgosia" w wykonaniu uczniów SSP Tylice, występ grupy cyrkowej SMILE a także licytacja na rzecz WOŚP. Sztab w Radomnie przygotował licytacje, loterię, dmuchańce i kawiarenkę. W Jamielniku, we wnętrzu kościoła wystawiono jasełka. We wszystkich miejscowościach odbywały się kwesty.
Poniżej zamieszczamy fotograficzne galerie z WOŚP w różnych miejscowościach powiatu nowomiejskiego. Zachęcamy do oglądania.