Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Olsztynie i regionie [RELACJA, AKTUALIZACJA]

2019-01-12 07:39:28(ost. akt: 2019-01-14 08:42:51)

Autor zdjęcia: as

Koncerty, występy, Jazda z Mistrzem, zabawa z Morsującymi Rowerzystami i wiele innych atrakcji. W niedzielę odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Olsztynie gramy już od soboty 12 stycznia.


Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 13 stycznia, ale wiele atrakcji zaplanowano już na sobotę. Tym razem zbieramy pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Olsztyński sztab WOŚP we współpracy z Urzędem Miasta przygotował dwudniowy finał. Czeka nas prawie 50 imprez. W sobotę 12 stycznia wesprzeć akcję będzie można w galeriach handlowych oraz w Olsztyńskim Teatrze Lalek.

Pieniądze można wrzucać do puszek wolontariuszy. Tych jest w Olsztynie 450, a niemal setkę z nich będzie można spotkać podczas sobotniej odsłony finału.
— Wszystko ze względu na niedzielę wolną od handlu — przypomina Katarzyna Andruszkiewicz-Badura, jedna z koordynatorek sztabu ds. wolontariatu. — Galerie i sklepy były zawsze dużym obszarem działania wolontariatu. W niedzielę te siły będziemy mogli skierować m.in. do teatrów, kin, siłowni.
Wolontariusze są ubrani w czerwone koszulki. Każdy ma także puszkę i identyfikator.

— Jesteśmy jednym z nielicznych miast w Polsce, które zdecydowały się na dwudniowe granie. Jurek Owsiak powiedział: „Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!”. To my już gramy o ten jeden dzień dłużej — podkreśla Ewa Bagińska, szefowa olsztyńskiego sztabu WOŚP.

13 stycznia (niedziela)

OLSZTYN

Podsumowanie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie. Laser do nieba.[PISZ]Pomiędzy występami odbywała się licytacja, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i przyniosła około 10 tys. zł. Ostatecznie podczas oleckiego Finału WOŚP udało się zebrać ponad 41 tys. zł.

[NIDZICA]Jakub Wiśniewski uzbierał najwięcej pieniędzy

Od samego rana wolontariusze zbierali pieniądze na WOŚP. Łączna kwota, jaka zasili konto orkiestry to 27.079,89 złotych.


[PISZ]


[fbposzt]https://www.facebook.com/pisz.wm/videos/1976786802624891/?hc_location=ufi[/fbpost]


[ELBLĄG][OLSZTYN]


[MRĄGOWO]


W Mrągowie słychać dźwięki generowane przez największą orkiestre świata - Wielką Orkiestrę Światecznej Pomocy!


[ORZYSZ]


Blisko 11 tys. zł było na koncie orzyskiego sztabu WOŚP o godz. 15.00.[DZIAŁDOWO]
[OLSZTYN][SZCZYTNO]


W Szczytnie odbył się z tej okazji Bieg do Przerębla. Morsy ze Szczytna i Pasymia zawsze wspierają WOŚP.[LIDZBARK WARMIŃSKI]
[KĘTRZYN]

W hali MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego w Kętrzynie trwa Finał WOSP. Prezentujemy kilka migawek z tego, co się tam dotychczas działo :) Kwesta na ulicach dobiega końca, ale pieniążki można wrzucać do puszek na terenie hali do końca imprezy, czyli do ok. godz. 22.00. Do tej pory z puszek "doliczono się" ok. 27 tys. zł.[OSTRÓDA]


Ci, co im niestraszne zima i zimna woda, weszli o godz. 14 do rzeki Drwęcy u jej ujścia do Jeziora Drwęckiego w Ostródzie.


Pobiegli i przespacerowali się z Lubajn do Zwierzewa. Ciut zmęczeni, ale mega zadowoleni docierali do mety na dwóch dystansach, a tam wzięli udział w koncercie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za nami 5. Gminny Zimowy Bieg "Rodzinne bieganie".


Biegiem i spacerem lokalni biegacze otworzyli biegowy sezon 2019 w gminie Ostróda
[OLSZTYN]

Kolejny rekord olsztyńskiego finału. W Galerii Warmińskiej i Aura Centrum Olsztyna zebrano 94 tysiące złotych!
[BARTOSZYCE]


Uśmiechnięci, radośni wolontariusze wyszli na ulice Bartoszyc po krótkim szkoleniu przeprowadzonym przez policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.[OLSZTYN][SĘPOPOL]Od rana trwa zbieranie datków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Sępopolu. Uśmiechniętych wolontariuszy można było spotkać w całym miasteczku


[BISZTYNEK]


Dziś wszędzie w Bisztynku widać serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gromada wolontariuszy nadal zbiera datki w w szkole przeprowadzono turniej siatkarski.

[ELBLĄG]W Elblągu trwa WOŚP. W zbiórkę zaangażowanych jest 450 wolontariuszy, którzy z puszkami w dłoniach zbierają datki. Do godziny 13 na konto Orkiestry trafiło już 68 tys. zł


Ksiądz proboszcz Kazimierz Klaban, z polskokatolickiego kościoła Dobrego Pasterza w Elblągu, podczas niedzielnej (13.01) mszy przekazał wszystkie dary z tacy wolontariuszom z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

PISZ


[OLSZTYN]


Na parkingu Carrefour odbyła się Jazda z Mistrzem.Organizatorem było Stowarzyszenie - Automobilklub Warmiński.

Najlepsi kierowcy rajdowi z Warmii i Mazur: Krzysztof Bubik, Sebastian Chrzanowski, Konrad Dudziński, Robert Kocik, Marcin Kurp, Zbigniew Staniszewski, wozili na prawym fotelu pilota tych, którzy zapłacą najwyższą kwotę.NOWE MIASTO LUBAWSKIE


Od rana w Nowym Mieście i innych miejscowościach powiatu trwa akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ludzie sami zatrzymują się przy grupach wolontariuszy i nie szczędzą złotówek.


[ORNETA]


W Ornecie "Reduta" także rozpoczęła wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaprosiła w rejon plaży nad jeziorem Mieczowym oraz do pobliskiego lokalu dawna "Słoneczna".


Reduta Orneta dla WOŚP 2019


[GIŻYCKO]Na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego stanęła scena i odbywają się różne pokazy, oraz Hotel Wodnik, gdzie zaplanowano koncert i licytacje.

27. WOŚP w Giżycku


[OLSZTYN]


Morsujący Rowerzyści, nieformalna grupa miłośników ruchu na świeżym powietrzu, zorganizowała XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na plaży OSiR nad jeziorem Skanda.[OLSZTYN]

14:20 WOŚP OLSZTYN: ZEBRALIŚMY JUŻ : 79264 zł!Jak co roku nidziccy wolontariusze zbierają datki do puszek. Jest ich 46. Są podzieleni na drużyny i każda z nich ma wyznaczone ulice, na których zbiera pieniążki.[OLSZTYN]

O godzinie 12:00 na plaży CRS UKIEL do wody weszli ''Kąpiący się Zimą- Olsztyn''— grupa morsów z Olsztyna.
[LIDZBARK WARMIŃSKI]


Sporo zamieszania przed południem w centrum miasta, przy Placu Wolności zrobiły lidzbarskie Morsy oraz Klub Biegacza.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lidzbarku Warmińskim[OLSZTYN]

[MORĄG]


Od godziny 10 w sali widowiskowej MDK trwają koncerty i występy dzieci i młodzieży, a w przerwach licytacje na rzecz WOŚP.


[OLSZTYN]

Jak co roku policjanci dbają o bezpieczeństwo wolontariuszy.12 stycznia (sobota)


[KĘTRZYN]


Już po raz trzynasty w całej Polsce w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się bieg "Policz się z cukrzycą". W pierwszej edycji zorganizowanej w Kętrzynie wystartowało ponad 130 uczestników


[DŹWIERZUTY]


W sobotę 12 stycznia w charytatywnym meczu piłki nożnej na rzecz WOŚP zagrali samorządowcy oraz strażacy z miejscowej OSP.

Do rywalizacji stanęli samorządowcy z terenu gminy oraz strażacy-ochotnicy


[OLSZTYN][AKTUALIZACJA]


12 stycznia w Galerii Warmińskiej dla WOŚP Jurka Owsiaka olsztyńscy kolarze MTB. Kilkanaście zawodniczek i zawodników zespołów: Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team, Michelin Olsztyn i Centrum Rowerowe Olsztyn przez dwie godziny kręciło /jeździło/ na rowerach stacjonarnych, które udostępniła Kinectic Fitnees Club.


Za każdy przejechany kilometr sponsor płacił 10 zł. Ponieważ kilometrów przejechali aż 300, WOŚP wzbogaciła się o 3000 zł.


[NIDZICA]


W sobotę 12 stycznia w Nidzicy w charytatywnym meczu piłki nożnej na rzecz WOŚP zagrali radni powiatu i radni rady miejskiej.

Starosta Marcin Paliński (nr.9) w chwilę po zdobyciu swojego gola


[OLSZTYN][AKTUALIZACJA]


W Galerii Warmińskiej jedna z olsztyńskich firm przekazała do puszki datek w wysokości 25 tysięcy złotych.


W Galerii Warmińskiej odbyły się pokazy, występy i występ Teatru Ognia jako Światełko do Nieba. Jutro (13 stycznia) - ciąg dalszy.[OLSZTYN]

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami o godzinie 13:00 nastąpiło otwarcie WOŚP w Centrum Handlowym Aura.

Między innymi o 13:40 odbył się koncert Cellofuny - Orkiestry wiolonczelowej pod dyrekcją Pawła Panasiuka.


Natomiast chwilę później, o 14:10 zaprezentowało się Studio Rytm - Magdalena Faszcza - ze swoim programem taneczno-wokalnym.[KĘTRZYN]

Parkrun w całej Polsce biega dzisiaj dla WOŚP. Podobnie było dziś rano w Kętrzynie.


Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ----ksiazulek z elblaga.---- #2662359 | 37.47.*.* 14 sty 2019 11:20

  BRAWO -----OWSIAK-----ZBIERAJ DATKI PRZEZ CALY ROK ....ALE W KOSCIOLACH NA MSZACH...TEGO CHCA POLACY...POZDRAWIAM ...ksiazulek...

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Falisty #2662255 | 37.8.*.* 14 sty 2019 08:54

  Przeżyłem mega rozczarowanie oglądając pokaz laserowy. Myślę że nie byłem sam. Lepsze lasery widziałem po 70 zeta w Auchanie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. PO #2662249 | 188.147.*.* 14 sty 2019 08:50

  A w Olsztynie bieda jak co roku zresztą! Widać,że ludzie nie mieli po co przychodzić! "Atrakcji mnóstwo"

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Wstyd #2662201 | 81.190.*.* 14 sty 2019 05:56

  Abonament płacą ludzie a w TVP ile było o WOŚP

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Falisty #2662130 | 37.8.*.* 13 sty 2019 22:58

   Przecież nie zbierają na pensje czy wille tylko na sprzęt do ratowania życia. Ach ci PiS owcy... Smutne.

   odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (17)