Jasełka w Szkole Podstawowej w Żydowie

2019-01-07 08:02:33(ost. akt: 2019-01-07 08:05:00)

Autor zdjęcia: Anna Murawska

To właśnie tego wieczoru od bardzo wielu wieków pod dachem tkliwej kolędy Bóg rodzi się w człowieku – takie hasło towarzyszyło jasełkom, które odbyły się w Szkole Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie.
W przedstawienie zaangażowali się uczniowie klas II i V pod opieką pani Anny Wolińskiej. Uczniowie przygotowali piękną inscenizację słowno – muzyczną, która przeniosła widzów w atmosferę domowego zacisza i przedświątecznych przygotowań, i przypomniała o najważniejszych wartościach związanych z Bożym Narodzeniem.

W trakcie przedstawienia uczniowie zaprezentowali swoje talenty muzyczne – śpiewali, grali na flecie i keyboardzie.

Po przedstawieniu proboszcz tutejszej parafii ksiądz Mariusz Grabas skierował do wszystkich ciepłe słowa oraz życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Do życzeń dołączyła się pani dyrektor Beata Szymko, która podziękowała też młodym artystom oraz ich opiekunom, przybyłym na uroczystość rodzicom, uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

Na Jasełkach była obecna pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Bartoszycach - Anna Jodko, która również podzieliła się swoimi refleksjami oraz złożyła świąteczne życzenia wszystkim zgromadzonym.

Wspólne dzielenie się opłatkiem: rodziców, uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły było ważnym i miłym elementem uroczystości. Potem wszyscy zgromadzili się wokół świątecznego stołu i w rodzinnej atmosferze rozpoczęło się wspólne kolędowanie.

Anna Murawska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty