Długa Noc Biologów pełna edukacyjnych i naukowych atrakcji

2019-01-07 09:00:00(ost. akt: 2019-01-04 15:52:18)

Autor zdjęcia: UWM Olsztyn

W piątek 11 stycznia w godz. 8:00-22:00 na Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie odbędzie się Ogólnopolska Noc Biologów 2019. To już ósma edycja tego ogólnopolskiego festiwalu nauki.
UWM w Olsztynie razem z 31 innymi wydziałami przyrodniczymi i ogrodami botanicznymi jak co roku bierze udział w ogólnopolskim festiwali nauki „Noc Biologów”.

Hasłem przewodnim w tym roku jest Biologia dla zdrowia. Noc Biologów jest popularnonaukowym festiwalem naukowym i skierowana jest zarówno do dzieci przedszkolnych, młodzieży szkolnej jak i do osób dorosłych przede wszystkim z województwa warmińsko-mazurskiego.

Wstęp na wszystkie wykłady i pokazy jest bezpłatny. Ze względu na duże zainteresowanie młodzieży szkolnej Noc Biologów w Olsztynie zaczyna się o 8:00 rano i potrwa do 22:00 w nocy.

Przedpołudniowe godziny zajęć umożliwiają udział szkół wiejskich i z małych miasteczek (możliwość dowiezienia uczniów na zajęcia i powrót do domu – ze szkoły musza jeszcze dojechać do swoich domów).

Noc Biologów ma na celu przekazanie szerokiej wiedzy przyrodniczej oraz wyników prowadzonych na UWM badań naukowych na różnych poziomach - od podstawowych wiadomości przyrodniczych do zagadnień problematycznych, nurtujących współczesną biologię, medycynę i biotechnologię.

W przygotowanie tegorocznej Nocy Biologów poza Wydziałem Biologii i Biotechnologii włączyły się także: Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Wydział Nauk Społecznych.

W tym roku w dużym stopniu Noc Biologów finansowana jest z projektu Warmińsko-Mazurski Uniwersytet Młodego Odkrywcy 2.0 (http://uniwersytetmo.blogspot.com/, w ramach programu POWER).

Obrazek w tresci

Więcej informacji: dr hab. Stanisław Czachorowski (stanislaw.czachorowski@uwm.edu.pl, tel. 502-528-122),

Program na stronie: http://www.nocbiologow.home.pl,

Bieżące informacje na Facebooku: https://www.facebook.com/events/280630432485166/ oraz http://biologiaolsztyn.blogspot.com/p/noc-biologow.html

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dzięki #2664381 | 37.7.*.* 17 sty 2019 00:18

    że jak zawsze dowiadujemy się po fakcie, a miejsca są zajęte przez krewnych i znajomych królika...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz