Zima na drogach. Śnieg, ślisko, połamane drzewa i gałęzie

2019-01-03 13:58:23(ost. akt: 2019-01-03 14:15:11)

Autor zdjęcia: OSP Łukta

W pierwszych nowego roku i podczas ataku zimy nie było poważnych wypadków, za to kolizji zdecydowanie zbyt dużo. Utrudnienia na drogach powodowały też powalone drzewa i połamane konary.
Silne opady śniegu spowodowały zagrożenia na drogach powiatu. W środę (2.01.) strażacy z OSP Łukta zostali wezwani do usuwania powalonego drzewa na trasie Łukta-Wynki. Silny wiatr złamał konar, który blokował jeden pas jezdni. Ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przy użyciu pilarki spalinowej pocięciu i usunięciu drzewa poza jezdnię. Był to pierwszy wyjazd tej jednostki w 2019 roku. Ale takich wyjazdów w całym powiecie było więcej.

— Mieliśmy w pierwszych dniach tego roku kilka wyjazdów do powalonych na jezdnię drzew i połamanych konarów, które trzeba było usuwać — mówi kpt Grzegorz Różański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. — W Brzydowie strażacy musieli też w nocy z środy na czwartek wyciągać z rowu pługo piaskarkę.

Strażacy w powiecie mają też podwyższony stan gotowości bojowej - dyżur całodobowy całej zmiany - w związku z zagrożeniem powodziowym na Żuławach. W każdej chwili mogą zostać wezwani do akcji.
W związku z zimą na drogach, a co się z ty wiąże ze śniegiem, oblodzeniem i silnym wiatrem, apelujemy o ostrożną jazdę.

Tak wyglądała w nocy droga koło Napromka na Wzgórzach Dylewskich.
Fot. Głos LubawskiŹródło: Gazeta Olsztyńska