Pożar świetlicy wiejskiej [ZDJĘCIA]

2018-12-28 10:35:54 (ost. akt: 2018-12-28 11:24:27)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

27 grudnia około godz. 14:00 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku świetlicy wiejskiej w Baranówce (gm. Frombork). Z informacji uzyskanej od osoby zgłaszającej wynikało, że pożarem objęta jest konstrukcja dachu budynku.
Na miejsce pożaru skierowano trzy pojazdy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz cztery pojazdy ratownicze należące do jednostek OSP Frombork, Wielkie Wierzno i Jędrychowo.

Działania gaśnicze jako pierwsi rozpoczęli strażacy - ochotnicy z OSP Frombork, którzy przystąpili do gaszenia palącej się konstrukcji dachu oraz sprawdzili czy nie ma osób w świetlicy.

Po dojeździe dodatkowych zasobów ratowniczych, strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne rozpoczęli działania gaśnicze wewnątrz palącego się budynku. Dodatkowo w działaniach wykorzystano podnośnik hydrauliczny. Strażacy po opanowaniu pożaru skupili się na przeprowadzeniu prac rozbiórkowych konstrukcji zniszczonego przez pożar dachu oraz dogaszeniu ukrytych zarzewi ognia. Działania gaśnicze na miejscu pożaru trwały ponad dwie godziny. W godzinach porannych 28 grudnia służba dyżurna SKKP w Braniewie skierowała ponownie trzy pojazdy ratownicze na miejsce pożaru w celu dogaszenia pogorzeliska.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w BraniewiePochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zwolenniczka PO #2653570 | 83.6.*.* 2 sty 2019 12:37

    Rozumię, że pomieszczenie świetlicy jest to z lewj strony gdzie są pootwierane drzwi. Brawo, pięęęękna świetlica

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Normalnie dramat. #2651050 | 5.172.*.* 29 gru 2018 00:42

    Piekne dzieło, niestety tylko od przodu. Na zdjeciach od tyłu to jakis zwykly chlew. Chciałbym wiedzieć ile kasy na to cudo poszło z kieszeni podatnika i jaki szwagier przytulił kase,

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz