Zebrali ponad 700 pluszaków w ramach akcji "Misie Ratownisie"

2018-12-21 21:00:35(ost. akt: 2018-12-21 21:10:53)

Autor zdjęcia: Organizatorzy akcji

Uczniowie szkół w Kandytach, Pieszkowie i Toprzynach pobili wszelkie rekordy w zbieraniu pluszowych zabawek, które trafiły do bartoszyckiego szpitala i karetek pogotowia. W ciągu 10 dni zebrano 723 zabawki dla dzieci przebywających w szpitalu i poszkodowanych.
Akcja „Misie Ratownisie” to akcja, której celem jest zbiórka pluszowych zabawek, które trafią do zespołów ratownictwa medycznego bartoszyckiego szpitala a także Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

W czasie wypadków czy zdarzeń, w których uczestniczyły dzieci, pluszowa maskotka umożliwia nawiązanie kontaktu z dzieckiem, które znalazło się w tak dla niego stresującej sytuacji. Pluszak pozwala odwrócić uwagę dziecka od tego co się zdarzyło.

Akcja ta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej z Kandyt, Pieszkowa i Toprzyn.

W ciągu dzsięciu listopadowych dni zebrano 723 pluszaki.

30 listopada 2018 r. zostały one przekazane na SOR w Bartoszycach i dla Zespołu Ratownictwa Medycznego z Górowa Iławeckiego. Pozostałe zespoły z Bartoszyc i Bisztynka pluszaki odebrały w SOR.

Całą akcją zbierania , pakowania i przekazania pluszaków zajęły się uczennice ze Szkolnego Koła PCK-a, a także druhny z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Kandytach pod opieką nauczycielki Mirelli Boroń.

Nad całością akcji oraz pomocy przy transporcie i przekazaniu pluszaków patronat objęła jednostka OSP w Kandytach.

Mamy nadzieję że za rok będziemy mogli powtórzyć te wydarzenie w dniu Pluszowego Misia, które przypada na 25 listopada.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przekazali maskotki.

Mirosław Potoczny


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknijŹródło: Artykuł internauty

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kamila #2649442 | 5.173.*.* 25 gru 2018 00:08

  Piękna akcja naprawdę Wielkie braaaawa Super dzieciaki i Super rodzice oraz Ci wszyscy którzy się w tą akcję zaangażowali Może w przyszłym roku więcej szkół i nie tylko szkół się w tą akcję zaangazuje Naprawdę chylę czoła Buziaki Super Dzieciaki

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Krystyna #2648759 | 83.6.*.* 23 gru 2018 10:12

  Serdeczne podziękowanie dla Pana Mirka za bezinteresowne zaangażowanie. Nie jest to pierwsza akcja, w którą bezinteresownie angażuje się Pan Mirek . Mamy nadzieję, że już jako Sołtys Kandyt bardzo dużo zrobi Pan dla Kandyt a nam mieszkańcom pod Pana opieką jako lidera będzie żyło się lepiej i bezpieczniej. Serdecznie Pana pozdrawiam i życzę by nie zabrakło Panu zapału

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Pluszowy Miś #2648418 | 141.0.*.* 22 gru 2018 12:26

  Piękna akcja i wielkie brawa za zaangażowanie dla dzieci i ich rodziców ale w jej przeprowadzenie byli zaangażowani także pozostali nauczyciele z Zespołu Szkół w Kandytach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz