Głosuj na swoje miasto i pomóż potrzebującym!

2018-12-21 18:32:53(ost. akt: 2019-04-19 09:59:15)

Autor zdjęcia: Karol Kiłyk

Oddaj swój głos w plebiscycie „Świeć się z Energą” i razem z nami wybierz miasto o najpiękniejszych świątecznych iluminacjach na Warmii i Mazurach. W ten sposób możesz pomóc potrzebującym z Twojej okolicy - zwycięskie miasto zdobędzie energooszczędny sprzęt AGD przeznaczony na cel dobroczynny i powalczy w ogólnopolskim finale akcji.
To już dziesiąta, jubileuszowa edycja plebiscytu „Świeć się z Energą” prowadzonego z inicjatywy dostawcy energii z Gdańska. O tytuł najpiękniej oświetlonych na święta rywalizuje już około 100 miast z całej Polski. Trwa pierwszy etap plebiscytu, w którym zostanie wybrany mistrz województwa. Olsztyn, Elbląg, Bartoszyce, Mrągowo, a może inna miejscowość? Kto zdobędzie nagrody od Energi i przejdzie do finału akcji, przekonamy się o tym już w styczniu.

Charytatywny cel Plebiscytu Miast

Plebiscyt to nie tylko zabawa, ale także wielka akcja charytatywna! 16 miast, które wygrają w głosowaniu regionalnym, może liczyć na wsparcie charytatywne dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. Zwycięzca ogólnopolski uzyskuje dodatkowe wsparcie.

Głosy w pierwszym etapie oddawać można poprzez SMS, wskazówki jak głosować znajdziemy na stronie www.swiecsie.pl. Glosowanie trwa do 7 stycznia 2019, natomiast do 4 stycznia 2019 można jeszcze zgłaszać miasta do udziału w plebiscycie. Z województwa warmińsko-mazurskiego zgłosiły się dotychczas cztery miasta: Braniewo, Elbląg, Mrągowo i Olsztyn. Serdecznie zachęcamy kolejne miejscowości do włączania się do zabawy i dobroczynnej akcji Energi. 7 stycznia poznamy zwycięzcę I etapu plebiscytu, który zawalczy o główną nagrodę i tytuł Świetlnej Stolicy Polski.

- Element zabawy i współzawodnictwa jest oczywiście ważny w akcji „Świeć się z Energą”, jednak zależy nam, aby niosła ona wymierne korzyści dla społeczności, które głosują na miasta, a także aby miała charakter dobroczynny - mówi Jarosław Kozłowski, koordynator projektu „Świeć się z Energą” z Energa SA.

Łączna pula nagród wynosi aż 200 tysięcy złotych!

Miasta, które w każdym województwie zdobędą najwięcej głosów, otrzymają energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 zł pochodzący ze sklep.energa.pl, który władze miast przekażą na cel charytatywny. Zwycięskie miasta z regionów wywalczą także awans do ogólnopolskiego finału. Miasto, które wygra w finale, otrzyma dodatkowy sprzęt o wartości 40 000 zł.

Szukamy mistrzów świątecznej fotografii

Akcji „Świeć się z Energą” towarzyszy konkurs fotograficzny, w którym czekają wspaniałe nagrody rzeczowe – aparaty fotograficzne, bony do sklep.energa.pl - w sumie warte 40 tysięcy złotych - oraz główna nagroda, czyli zaproszenie do Gdańska na weekend w hotelu dla dwóch osób.


Braniewo. Finalista konkursu Świeć się z Energą w 2017 r.

WYBIERAMY NAJPIĘKNIEJ OŚWIETLONE MIASTA. W PULI NAGRODY O WARTOŚCI 200 000 ZŁ

Plebiscyt miast

Wesprzyj swoje miasto w plebiscycie „Świeć się z Energą”. Mobilizuj znajomych i zachęcaj ich do oddania głosu.

Cały czas można zgłaszać miasta do Plebiscytu Miast w ramach akcji „Świeć się z Energą”. Zgłoszenia są przyjmowane internetowo – szczegóły na stronie www.swiecsie.pl

Głosowanie rozpoczęło się 14 grudnia i potrwa do 7 stycznia 2019 r. do godz. 23.59. Zgłoszenia miast będą przyjmowane aż do 4 stycznia 2019 r., tak, aby każde miasto miało szansę dołączyć do plebiscytu. Od 11 do 18 stycznia będzie trwać drugi etap plebiscytu - ogólnopolski finał, w którym wezmą udział zwycięskie miasta z każdego województwa.

W pierwszym etapie plebiscytu miasto, które otrzyma najwięcej głosów, zdobędzie energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 zł, który władze miasta przekażą na cel charytatywny, a także awansuje do ogólnopolskiego finału.

Finałowy etap plebiscytu będzie okazją, aby zdobyć dodatkowy sprzęt o wartości 40 000 zł. przekazany na szczytny cel. Taka będzie nagroda dla miasta, które zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”.

Rok temu w województwie warmińsko-mazurskim wygrało Mrągowo i reprezentowało nas w finale ogólnopolskim.

Konkurs fotograficzny

Lubisz fotografować? Co roku uwieczniasz na zdjęciach choinki, iluminacje i inne świąteczne elementy? Zgłoś swoje zdjęcia do konkursu towarzyszącego akcji „Świeć się z Energą”. Możesz wygrać cenne nagrody. Główna to weekend w hotelu w Gdańsku dla dwóch osób.

Konkurs fotograficzny organizowany w ramach akcji „Świeć się z Energą” adresowany jest zarówno do amatorów, którzy zdjęcia robią od święta, jak i do osób, dla których fotografowanie jest prawdziwym hobby. Szanse na zwycięstwo mają zarówno ci, którzy robią zdjęcia telefonem komórkowym lub prostym aparatem, jak i ci, którzy inwestują w sprzęt i korzystają z dobrej lustrzanki.

Regulamin konkursu został stworzony tak, aby doceniać przede wszystkim kreatywność jego uczestników. Nagrody i wyróżnienia w konkursie można wygrać zarówno walcząc w plebiscycie o głosy naszych Czytelników, jak i zdobywając uznanie komisji konkursowej z udziałem Lidii Popiel, słynnej polskiej fotograf, która jest ambasadorem plebiscytu „Świeć się z Energą”.


Bartoszyce. Finalista konkursu Świeć się z Energą w 2013 r.

Na jakie zdjęcia czekamy?

W konkursie określono pięć kategorii tematycznych, w których jury konkursu przyzna nagrody.

Pierwsza z nich to Moje Miasto. Czekamy na zdjęcia prezentujące świąteczne iluminacje i wystrój miasta, zdjęcia miejskich choinek i innych dekoracji.

Druga kategoria - Mój Dom - dotyczy świątecznego klimatu w naszym mieszkaniu lub domu. Na tych zdjęciach można pochwalić się aranżacją wnętrza, balkonu lub ogrodu.

Czekamy także na zdjęcia z kategorii Moi Bliscy przedstawiające najbliższych - rodzinę, przyjaciół i znajomych, a nawet zwierzęta domowe w świątecznej atmosferze. Dla komisji konkursowej będzie się liczyć kreatywność zaprezentowania osób na fotografiach.

Kategoria - Moja Iluminacja - jest najbardziej bezpośrednio związana z akcją „Świeć się z Energą”. W tym przypadku chodzi o fotografie zaprojektowanych i wykonanych przez autora  iluminacji.

Ostatnia kategoria to Moja Szopka. Zdobiące kościoły i nasze domy tradycyjne szopki są najlepszą ilustracją najważniejszego przesłania świąt. Dlatego tą piękną tradycję organizatorzy postanowili także docenić w konkursie fotograficznym.

Zgłoszenia i głosowanie

Do konkursu można zgłaszać się do 4 stycznia – szczegóły na stronie www.swiecsie.pl . Głosowanie potrwa do 18 stycznia 2019 roku.

Konkurs na Instagramie

Dodatkowo miłośnicy fotografii mobilnej mogą rywalizować na Instagramie. Spośród zdjęć zamieszczonych i oznaczonych #SwiecSiezEnerga jury nagrodzi 3 zwycięzców nowoczesnymi smartfonami, a 10 wyróżni bonami na zakupy w sklep.energa.pl.
 

Nagrody:

Każdy może zgłosić kilka zdjęć w 5 kategoriach. W konkursie oceniane są zdjęcia, a nie autorzy, jeden twórca może być wyróżniony w kilku kategoriach.

 - Grand Prix - weekend w hotelu dla 2 osób oraz bon do sklep.energa.pl
 - zwycięzcy kategorii - 5 aparatów fotograficznych i bonów do sklep.energa.pl
 - wyróżnienia - 20 bonów o wartości 700 zł do realizacji w sklep.energa.pl
 - w każdym województwie dla 3 osób, które zdobędą najwięcej głosów bony do sklep.energa.pl o wartości 200, 150 i 100 zł.

Szczegóły akcji: swiecsie.pl