Po prawie trzech latach zakończył się proces w sprawie giżyckiego szpitala

2018-12-18 12:16:32 (ost. akt: 2018-12-18 14:57:30)
Szpital w Giżycku

Szpital w Giżycku

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Zapadło orzeczenie w procesie Powiat Giżycki kontra szczecińska spółka Grupa Nowy Szpital. Samorząd powiatowy czeka na uzasadnienie wyroku i zapowiada wystąpienie do Sądu Najwyższego z wnioskiem o kasację.
Zarząd Powiatu w Giżycku był niezadowolony z usług Grupy Nowy Szpital ze Szczecina i 26 marca 2015 roku wypowiedział jej umowę operatorską na zarządzenie szpitalem.

Starostwo liczyło, że odzyska kontrolę nad szpitalem. Spółka jednak nie przyjęła wypowiedzenia i skierowała sprawę do sądu.

Sąd wydał wyrok, który podtrzymuje umowę zawartą pomiędzy samorządem a Grupą Nowy Szpital, zgodnie z którą szczecińska Grupa ma 67 procent udziałów w spółce, w którą przekształcono szpital, a starostwo tylko 33 procent.

Rozstrzygnięcie sądu nie jest korzystne dla samorządu powiatowego. W związku z tym samorząd czeka na uzasadnienie wyroku i zapowiada wystąpienie do Sądu Najwyższego z wnioskiem o kasację.

Przypominamy, że spór pomiędzy Grupą Nowy Szpital a starostwem powiatowym trwał prawie 3 lata.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Przypomnijmy też #2646157 | 89.229.*.* 18 gru 2018 15:14

    że to starostwo oddało w łapy tej spółki szpital i co najważniejsze- teraz rżnie głupa i sądzi się ze spółkoooo

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz