Jarmark Bożonarodzeniowy i Wigilia Miejska

2018-12-14 11:11:46(ost. akt: 2018-12-14 11:16:06)

Autor zdjęcia: BT

Czwartek 13 grudnia upłynął w Górowie Iławeckim w wyjątkowej, świątecznej atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
Tego dnia na Placu Ratuszowym ustawione zostały namioty, w których mieszkańcy i goście miasteczka mogli podziwiać, a także nabyć ozdoby świąteczne, rękodzieło, świece ozdobne i inne gadżety związane z nadchodzącymi świętami. Można także było posmakować, na przykład, pierogów serwowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Niewątpliwą atrakcją dnia była ustawiona przed ratuszem szopka, w której tymczasowo zamieszkały dwa kuce, przywiezione specjalnie w celu uatrakcyjnienia Jarmarku Bożonarodzeniowego (imprezy, jak ją nazwali organizatorzy, odbywającej się w mieście jak co roku, czyli drugi raz). Chętnych do sfotografowania się z konikami nie brakowało.

Część artystyczna Jarmarku rozpoczęła się o godzinie 15.00. Było to przedstawienie Bożonarodzeniowe przygotowane przez wychowawczynie i dzieci z Przedszkola Miejskiego. Po ich występie życzenia świąteczne mieszkańcom Górowa Iławeckiego złożył burmistrz Jacek Kostka oraz zaproszeni goście. Następnie, w świątecznej, miłej atmosferze obecni na Placu Ratuszowym przełamali się opłatkiem życząc sobie wszelkiej pomyślności z okazji świąt i nadchodzącego Nowego Roku.

Nad bezpieczeństwem całości imprezy w mieście czuwał górowski zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z niezbędnym sprzętem.

Bohdan TchórzCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Boy #2644595 | 37.248.*.* 16 gru 2018 01:09

    Ucztą uczczono rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. I Love Landsberg.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz