Prezent? Może mieszkanie?

2018-12-07 15:10:23(ost. akt: 2018-12-07 15:09:42)   Artykuł sponsorowany
Jedni marzą o locie balonem, drudzy o wycieczce dookoła świata, a jeszcze inni o własnych czterech kątach. Jakich więc mieszkań życzymy sobie pod choinkę?
Jeżeli chodzi o prezenty, jedni poszukują relaksu i chcieliby np. spędzić weekend w spa, drudzy są bardziej pragmatyczni i ucieszyłoby ich coś bardziej praktycznego. Jedno jest pewne - pod choinkę chcielibyśmy dostać to, co by nas ucieszyło. W jakikolwiek ranking zajrzymy, w którym mowa o marzeniach, mieszkanie zawsze można znaleźć na wysokiej pozycji. Jakie są więc te nasze mieszkaniowe marzenia? Okazuje się, że zwracamy uwagę na takie czynniki, jak: cena, lokalizacja, rozkład czy piętro.

Obrazek w tresci

Rynek nowych mieszkań rozgrzany jest do czerwoności. Od początku tego roku do użytkowania oddano więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. Według wstępnych danych GUS, w okresie styczeń-październik 2018 roku, w naszym kraju oddano do użytkowania
146,0 tys. mieszkań, tj. o 3,1proc. więcej niż przed rokiem. Inwestorzy dwóch dominujących na rynku mieszkaniowym form budownictwa, tj. deweloperzy i inwestorzy indywidualni oddali do użytkowania odpowiednio 86,9 tys.
mieszkań i 54,6 tys. mieszkań. Więcej mieszkań niż przed rokiem oddano do użytkowania również w budownictwie spółdzielczym (2,1 tys. wobec 1,9 tys.).
Spadła za to liczba wybudowanych mieszkań czynszowych, komunalnych i zakładowych (2,4 tys. mieszkań, tj. o 7,1 proc. mniej niż przed rokiem).

Obrazek w tresci

To nie nowość, że singli w zakupie mieszkania finansowo wspierają rodzice.
Najczęściej decydują się oni na kawalerki lub dwupokojowe mieszkania o niewielkim metrażu, a najważniejszym czynnikiem wyboru jest dla nich cena i lokalizacja. Jak twierdzą eksperci, liczy się również dostęp do środków komunikacji miejskiej, ośrodków rozrywki oraz centrów handlowych. Podobne oczekiwania mają młode małżeństwa, które wybierają swoje pierwsze mieszkanie.

Obrazek w tresci

Większe wymagania mieszkaniowe mają natomiast rodziny z dziećmi, które najczęściej decydują się na mieszkania trzypokojowe, rzadziej czteropokojowe. Tu największym zainteresowaniem cieszą się lokale mające ponad 50 mkw. Rodziny, które wybierają mieszkanie, szczególną uwagę zwracają na bliskość terenów zielonych oraz placów zabaw. Oczywiście, najczęściej poszukiwane są mieszkania w niedalekiej odległości od przedszkola i szkoły.

Obrazek w tresci

Wysoki pobyt na mieszkania cieszy deweloperów. - Mamy do zaoferowania wszystko to, na co zwracają uwagę klienci poszukujący mieszkania - mówi Małgorzata Nabielec z Ango Development. - Osiedle Nowy Bartąg położone jest zaledwie kilkanaście minut od centrum Olsztyna. Stąd niedaleko zarówno do kampusu uniwersyteckiego, jak i do największego centrum handlowego regionu.
W pobliżu inwestycji przepływa malownicza Łyna, w okolicy nie brakuje łąk, lasów oraz jeziora. W kompleksie łącznie znajdować się ma 120 mieszkań o pow. od 28 m kw. do 94 m kw. Do mieszkań na najwyższej kondygnacji dołączone są poddasza nieużytkowe, które można w dowolny sposób zaadaptować.
Do kompleksu została wybudowana nowa droga z kostki betonowej.

Obrazek w tresci

- Co ważne, zakończenie prac budowlanych, jeżeli chodzi o pierwszy budynek na Osiedlu Nowy Bartąg jest przewidziane już na koniec tego roku - mówi Małgorzata Nabielec i dodaje. - Jest więc dobry czas na to, aby wybrać swoje wymarzone mieszkanie i zrobić sobie prezent pod choinkę. Cena mkw. to
4600-4700 zł.

po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Meks #2955929 | 94.254.*.* 3 sie 2020 22:01

    Mieszkanie to najlepsza inwestycja, ja postawiłem na kupno w Giżycku, wybrałem się do Góralczyk Nieruchomości i otrzymałem fachową pomocą przy wyborze i zakupie mieszkania.

    odpowiedz na ten komentarz