Burmistrz Szczytna pozostaje na stanowisku

2018-12-04 16:41:51 (ost. akt: 2018-12-04 16:44:07)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Krzysztof Mańkowski pozostanie burmistrzem Szczytna — zdecydował Sąd Okręgowy w Olsztynie. Oddalił tym samym protest wyborczy złożony przez mieszkańca.
Mieszkaniec Szczytna poskarżył się do Sądu Okręgowego w Olsztynie na to, że — jego zdaniem — wybory burmistrza miasta powinny zostać powtórzone. Uznał, że głosowanie w drugiej turze wyborów samorządowych na początku listopada zostało przeprowadzone z naruszeniem prawa. Chodziło o zarzut, że złamana została cisza wyborcza.

— Wnioskodawca zarzucił naruszenie przepisów dotyczących głosowania, ustalania wyników głosowania lub wyników wyborów mające wpływ na wynik wyborów z uwagi na prowadzoną agitację wyborczą kandydata na burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego z Komitetu Wyborczego Stowarzyszenie „Razem dla Mieszkańców” w autobusach komunikacji miejskiej w Szczytnie, czyli na 24 godziny przed terminem wyborów — mówi sędzia Agnieszka Żegarska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie do spraw cywilnych.

Mieszkaniec powołał się przy tym na artykuł opublikowany w lokalnym tygodniku, w którym opisano, że w czasie ciszy wyborczej odbywała się agitacja. We wtorek sprawą zajął się Sąd Okręgowy w Olsztynie. I oddalił protest. — Wnioskodawca w żaden sposób nie udowodnił, czy ewentualne naruszenie przepisów kodeksu wyborczego, w tym naruszenie ciszy wyborczej, miało wpływ na wynik wyborów — tłumaczy sędzia Żegarska.

Postanowienie nie jest prawomocne.

W środę natomiast sąd zajmie się pięcioma kolejnymi protestami wyborczymi. Chodzi o ważność wyborów do Rady Miejskiej w Korszach, do Rady Powiatu w Mrągowie, do Rady Miejskiej w Mrągowie, do Rady Gminy Stawiguda i wyborów na burmistrza Korsz oraz do Rady Miejskiej w Korszach.

mk

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Babcia #2637340 | 178.36.*.* 5 gru 2018 08:50

    W czasie ciszy wyborczej agotacja sie odbywala. I to jest w porzadku?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. kilim #2637065 | 83.9.*.* 4 gru 2018 17:08

    w Stawigudzie wszystko ok tylko lajkonikowi żal dupe sciska że dieta przewodniczącego przepadła...no i drugi etap drogi...

    odpowiedz na ten komentarz