Górowo Iławeckie pięknieje

2018-11-30 12:50:17(ost. akt: 2018-11-30 14:37:27)   Artykuł sponsorowany
W 2018 roku w Górowie Iławeckim zrealizowaliśmy projekt „Stworzenie Parku rekreacyjno-sensorycznego wokół Stawu Garncarskiego w Górowie Iławeckim”
Budowa parku rekreacyjno-sensorycznego ma na celu rozwój aktywnej rekreacji, a także stworzenie miejsca w którym mieszkańcy Górowa Iławeckiego będą mogli wspólnie spędzać czas, integrować się i rozwijać swoje pasje.

Udostępnienie rewitalizowanej przestrzeni sprzyjać będzie pobudzeniu aktywności środowiska lokalnego i stymulowaniu współpracy na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego mieszkańców.

Park rekreacyjno - sensoryczny położony jest w ścisłym centrum miasta będzie pełnić rolę miejsca, gdzie wszyscy mieszkańcy Górowa Iławeckiego, będą spędzać wolny czas, a osoby starsze, dzieci i osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać z urządzeń poprawiających ich kondycję fizyczną oraz poddawać się terapii sensorycznej.

W ramach zadania, zbudowano ścieżkę pieszą i rowerową wraz z monitoringiem obszaru, trzy pomosty, miejsce do łatwego zwodowania łódki, strefy sensoryczne i urządzenia rekreacyjne również dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, a także zadaszoną wiatę wraz z grillem przyczyni się do stworzenia warunków do integracji społecznej mieszkańców Górowa Iławeckiego (w tym w szczególności osób z obszarów wymagających rewitalizacji) poprzez ich aktywizację społeczną i zawodową.

Park jako całość pozwoli mieszkańcom obszaru rewitalizowanego spędzać wolny czas w warunkach sprzyjających wyrównywaniu szans rozwojowych ich dzieci i poprawiających kondycję psychofizyczną osób starszych i niepełnosprawnych. Będzie sprzyjał także odbudowie więzi rodzinnych i integracji sąsiedzkiej.

Projekt „Stworzenie Parku rekreacyjno-sensorycznego wokół Stawu Garncarskiego w Górowie Iławeckim” współfinansowany został w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przez Unię Europejską oraz ze środków budżetu państwa


Beneficjent Gmina Miejska Górowo Iławeckie

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. OLSZTYNIAK #2636585 | 88.156.*.* 3 gru 2018 20:15

    UKRAINCY DO PRACY , BY ZYŁO SIE WAM W SROD NAS , W PIEKNYM KRAJOBRAZIE I OTOCZENIU

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)