Bus z siedmiorgiem Rosjan w rowie. Jedna osoba trafiła do szpitala

2018-11-24 09:08:02(ost. akt: 2018-11-24 23:31:47)

Autor zdjęcia: Straż Pożarna Bartoszyce

Dziś około g. 9 w Skarbcu w gminie Górowo Iławeckie bus, w którym podróżowało siedmioro Rosjan wjechał do przydrożnego rowu. Jedna pasażerka trafiła do szpitala. Tymczasowe zakwaterowanie, w tym nocleg dla pozostałych zapewnił Zespól Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim.
O tym wypadku dowiedzieliśmy się rozmawiając telefonicznie z panią wójt gminy Górowo iławeckie Bożeną Olszewską-Świtaj w sprawie pożaru w Dębach.

- Przed chwilą miałam telefon od strażaków, że są na miejscu wypadku w miejscowości Skarbiec. Poproszono mnie o tymczasowe zakwaterowanie dla Rosjan, którzy podróżowali samochodem. Jestem w trakcie załatwiania tego. Prawdopodobnie trafią do Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim - mówiła.

- W tej chwili wiem tylko tyle, że siedem osób podróżowało busem, który wjechał do przydrożnego rowu. Jedna z tych osób prawdopodobnie trafi do szpitala - mówi mł. asp. Marta Kabelis z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

Na miejsce pojechały dwie karetki pogotowia, straż pożarna oraz patrol policji.

Aktualizacja z g. 9:35
- Do zdarzenia, według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu, doszło w ten sposób, że kierujący mercedesem sprinterem 36-letni obywatel Rosji nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, wpadł w poślizg, pojazd odwrócił się, wjechał do rowu i tam przewrócił się na bok - informuje Marta Kabelis.

- Kierowca był trzeźwy. Do szpitala trafiła jedna z pasażerek mercedesa. Pozostali mają zakwaterowanie i nocleg w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem nauczania w Górowie Iławeckim - dodała.

- W busie jechał jeden mężczyzna (kierowca), cztery kobiety i dwoje dzieci w wieku 4 i 6 lat. W zdarzeniu ucierpiała jedna kobieta i trafiła do szpitala w Bartoszycach. W transporcie pozostałych osób do miejsca zakwaterowania pomagają nam funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim. Na miejscu zdarzenia pracowały cztery zastępy straży Pożarnej (OSP Kandyty, OSP Kamiński i dwa z JRG Bartoszyce) - informuje st. kpt. Marek Wojczulanis z KP PSP w Bartoszycach.

Sprawa jest traktowana jako wypadek drogowy więc do momentu zakończenia czynności śledczych na miejscu będą tam występowały utrudnienia w ruchu.

and


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknijŹródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec warm maz #2630468 | 88.156.*.* 24 lis 2018 12:55

  Brawo Pani Dyrektor Szkoły Ukraińskiej! To jest przykład jak się żyje w małych ojczyznach, Polscy Ukraińcy pomagają Rosjanom z Ob. Kaliningradzkiego, naszym sąsiadom. Tak trzymać! I takie sprawy robi się nie dla polityki tylko dla ludzi

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. Xxx #2630370 | 188.146.*.* 24 lis 2018 10:58

  Z tego co wiem Osp Górowo Iławeckie też było na miejscu jak widnieje na jednym ze zdjęć

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Krauze olsztyn #2630366 | 89.228.*.* 24 lis 2018 10:51

  Szluga sie posypala ??

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz