Uniwersytet ma nowego prorektora

2018-11-23 16:31:49 (ost. akt: 2018-11-23 21:16:10)
Nowym prorektorem do spraw kadr Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego został dr hab. Sławomir Przybyliński, prof. UWM

Nowym prorektorem do spraw kadr Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego został dr hab. Sławomir Przybyliński, prof. UWM

Autor zdjęcia: arch.UWM

Nowym prorektorem do spraw kadr Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego został dr hab. Sławomir Przybyliński, prof. UWM, dotychczasowy dziekan Wydziału Nauk Społecznych. W wyborach uczestniczyło 98 elektorów. Za kandydaturą prof. Przybylińskiego głosowało 88 osób.
— Objęcie stanowiska wiąże się z wyzwaniami, szczególnie w kontekście zmian o w ustawie szkolnictwie wyższym, gdzie szereg zagadnień związanych z kadrami będzie podlegał modyfikacji — ocenia prof. Przybyliński, nowy prorektor do spraw kadr Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. — Trzeba też dodać, że sprawy kadrowe zawsze są dosyć trudne, bo to praca z ludźmi. Mam świadomość, że każdym człowiekiem stoi inna historia. Każdą sytuację trzeba zatem rozpatrywać bardzo indywidualnie. Dlatego będę każdego człowieka traktować podmiotowo i zawsze będę starał się znaleźć złoty środek — dodaje prof. Przybyliński.

W wyborach uczestniczyło 98 elektorów. Za prof. Przybylińskim głosy oddało 88 osób, 4 były przeciwne, 5 się wstrzymało. Jeden głos był nieważny. Wybór nowego prorektora uprawomocni się po tygodniu.

— Wybór na stanowiska prorektora postrzegam również jako duże wyróżnienie dla całego Wydziału Nauk Społecznych. Ten sukces to zasługa wszystkich moich współpracowników — podkreśla prof. Sławomir Przybyliński. — Całe swoje życie zawodowe poświęciłem Uniwersytetowi, wydziałowi i teraz przyszedł czas na kolejny etap. Otrzymuję wiele słów poparcia, spływają gratulacje, co oczywiście bardzo cieszy.

Kandydaturę Sławomira Przybylińskiego na to stanowisko zaproponował prof. Ryszard Górecki, rektor UWM.
— Dał się poznać jako zdolny i młody naukowiec. Sprawdził się jako dziekan Wydziału Nauk Społecznych i jestem przekonany, że sprawdzi się także jako prorektor ds. kadr. Uważam również, że w kolegium rektorskim potrzebujemy młodych osób, które mają inne spojrzenie i będą pracować na przyszłość uczelni — podkreśla rektor Górecki.

Prof. Sławomir Przybyliński ma 41 lat. Od 2016 r. jest dziekanem WNS i kierownikiem Katedry Pedagogiki Specjalnej. Pracę doktorską obronił w 2004 roku, habilitacyjną w 2013 roku. Jest członkiem zespołu ds. wzorców projakościowych kształcenia na kierunkach pedagogicznych oraz kierunkach ze specjalnością nauczycielską Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz jej ekspertem w zespole akredytującym m.in. kierunki pedagogika i pedagogika specjalna. Jego badania dotyczą problematyki penitencjarnej, kary pozbawienia wolności, obszaru przestępczości oraz zagadnień resocjalizacyjnych. Jest redaktorem, bądź współredaktorem 8 monografii i ok. 50 publikacji w książkach zbiorowych i czasopismach naukowych. Wydał trzy autorskie monografie.

kajot

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci


Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. T #2631492 | 5.172.*.* 26 lis 2018 14:36

  Bardzo porządny i kompetentny człowiek, miło go wspominam z czasów mojej edukacji. Gratuluje! Pozdrawia człowiek od zielonego szalika/pasiaka "Radomiak Radom" :)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ja #2631290 | 79.189.*.* 26 lis 2018 08:21

  Super, ludzie z WNS już zacierają ręce, że odchodzi bo może przyjdzie dziekan, który naprawdę nosi spodnie i podejmuje właściwe decyzje. Obecnie nie prof. rządził i kierował wydziałem a dr Cezary, przez którego już parę osób odeszło z wydziału

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Monika #2631085 | 94.254.*.* 25 lis 2018 16:21

   Mój promotor, wspaniały Człowiek. Wielkie gratulacje.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. wielu sensownych ludzi #2630494 | 31.0.*.* 24 lis 2018 13:43

   nie dostąpi takiej funkcji. Sami zgadnijcie dlaczego.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Kapitan Bomba #2630479 | 81.190.*.* 24 lis 2018 13:21

    Znam Sławka od dawna, potwierdzam: fachowiec, merytorycznie mocny i kompetentny (chociaż doktorat u Kosakowskiego robiło się zawsze szybko i to niezła trampolina do kariery co nie umniejsza umiejętności Sławka). Niestety martwi mnie to, że namascil go Górecki. No ale na UWM niestety tak to się odbywa. Powodzenia!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (13)