Zaprzysiężenie burmistrza Mrągowa. Koalicja zawiązana oficjalnie

2018-11-22 15:19:51(ost. akt: 2018-11-22 19:36:01)

Autor zdjęcia: Marek Szymański

W czwartek 22 listapada pierwszy raz zebrała się Rada Miejska w Mrągowie. Rotę ślubowania w obecności mieszkańców złożył burmistrz-elekt Stanisław Bułajewski.
Inauguracyjna sesja rozpoczęła się o godz. 15.00. W pierwszej kolejności radni wybrali przewodniczącego. Kandydatami na to stanowisko byli Waldemar Cybul i Henryk Nikonor. 13 głosów uzyskał pierwszy z kandydatów, na drugiego zagłosowało ośmiu radnych.

To pierwsze głosowanie pokazuje jaki jest faktyczny układ sił w mieście. Koalicję tworzyć mają radni z komitetu burmistrza Stanisława Bułajewskiego, Mrągowska Inicjatywa Społeczna (Waldemar Cybul) i Prawo i Sprawiedliwość. W opozycji znalazła się Mrągowska Wspólnota Samorządowa z dotychczasową burmistrz Otolią Siemieniec wsparta niezależnym kandydatem - Dominikiem Tarnowskim.

Po zaprzysiężeniu nowy burmistrz Mrągowa podziękował mieszkańcom. - Bez was nie stałbym tu gdzie stoję.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jan #2629563 | 37.47.*.* 23 lis 2018 07:14

    Gratuluje Panu Bułajewskiemu. Jednocześnie bardzo proszę by ktoś zainteresował się niezgodnymi z prawem budowlanym pozwoleniami na budowę, które wydaję Starostwo w Mrągowie. Przykład Budextanu nie jest odosobniony. Czy osoby pracujące w Starostwie znają prawo budowlane?! Może w końcu ktoś zburzy ten komitet wzajemnej adoracji i braku szacunku dla pozostałych.

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)