Koronkowe stringi? To nie jest zgoda!

2018-11-17 11:05:24 (ost. akt: 2018-11-17 11:03:30)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Stringi to najbardziej gorący temat mijającego tygodnia. I to temat bardzo poważny. Za sprawą majtek został uniewinniony gwałciciel. Jego adwokatka przekonała ławę przysięgłych, że sprowokowała go 17-letnia ofiara, bo nosiła koronkowe stringi! 

Sprawa toczyła się 6 listopada przed sądem w Cork. Ofiarą gwałtu była 17-letnia dziewczyna, sprawca był 10 lat starszy. Mężczyzna utrzymywał, że ofiara zgodziła się na seks. Adwokatka oskarżonego przekonała ławę przysięgłych, złożoną z 8 mężczyzn i 4 kobiet, że ofiara jest sama sobie winna. Miała na sobie koronkowe stringi, czym sprowokowała sprawcę. Zdaniem prawniczki, taka bielizna sugeruje, że kobieta jest „otwarta” na seks. Sprawca został uniewinniony. I w Irlandii zawrzało.

Stringi pojawiły się na schodach sądu i na zdjęciach w internecie. Irlandki zorganizowały akcję #ThisIsNotConsent czyli To Nie jest Zgoda. Po tym hasłem kobiety wrzucają zdjęcia swoich majtek, najczęściej stringów. 
W irlandzkim parlamencie głos na ten temat zabrała posłanka Ruth Coppinger. Przyniosła stringi z koronkami i wtedy kamery się od niej odwróciły. — Tymczasem w sądach bielizna ofiar jest pokazywana jako dowód w sprawie i one muszą to znosić — napisała na Twitterze.


Anja Rubik, znana polska modelka, aktywistka, na swoim profilu na Instagramie napisała, że ubiór ofiary gwałtu nie powinien mieć żadnego znaczenia w sprawie — czytamy na portalu hellozdrowie.pl. — Co więcej, publiczne sugerowanie, że stringi są zaproszeniem do kontaktu seksualnego może powstrzymać inne kobiety, które były lub mogą zostać ofiarami gwałtu, przed szukaniem sprawiedliwości u organów państwowych.


Do akcji dołączyła również grupa Dziewuchy Dziewuchom. — To nie bielizna jest przyczyną gwałtów na kobietach, ale gwałciciele! — napisały aktywistki. Na facebookowym profilu Feminiskra czytamy: — Garderoba nie mówi. Garderoba nie przejmuje mojej zdolności do podejmowania decyzji. Garderoba nie gwałci.


Sprawa z Cork oburzyła też Ewę Cichocką, aktorkę i wokalistkę, członkinię olsztyńskiego zespołu Czerwony Tulipan, znaną z oryginalnego stylu ubierania się. — W Polsce też spotykamy się z takimi opiniami, jakie wygłosiła irlandzka adwokat — powiedziała nam Ewa Cichocka. — Słyszymy, że dziewczyna szła w mini przez park po 21, wiec nic dziwnego, że została zgwałcona. Jest to oburzające, podobnie jak skandaliczne twierdzenie, że małe dzieci mogą prowokować do zachowań seksualnych. Z jednej strony kobietom mówi się, że mają być sobą i manifestować swoją osobowość, także przez strój. Ja ubieram się odważnie, ale jeżeli kobieta mówi "nie" to znaczy "nie", choćby siedziała nago. Proszę zauważyć, że nagość mężczyzn nie jest uważana za prowokację.

Ewa Cichocka przyznaje, że może być odbierana jako „prowokatorka”, ale tym się nie przejmuje. — Ale być może jako artystka jestem traktowana inaczej — dodaje. — Mnie wolno więcej.


Dziewuchy Dziewuchom na swoim profilu na Facebooku dodały, że sprawie wyroku sądu w Cork głos zabrali rodzice dziewczyny, która 17 lat temu znalazła się w analogicznej sytuacji. Obie sprawy miały miejsce w Irlandii. Po tym jak w trakcie procesu w 2001 roku Lindsay została upokorzona przez obrońców swojego gwałciciela, dziewczyna popełniła samobójstwo. Nastolatka została zmuszona na sali rozpraw do pokazania bielizny, którą miała na sobie w dniu przestępstwa oraz odczytania hasła, które na niej widniało. Był to napis „Little Devil” czyli mały diabeł. Piętnastoletni gwałciciel został uznany za winnego, ale dwa tygodnie później dziewczyna odebrała sobie życie.

MZG

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. rysiek #2634158 | 83.21.*.* 29 lis 2018 20:06

  Mądra kobieta nie będzie golić pipki ani zakładać sringów

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. mm #2628493 | 81.190.*.* 21 lis 2018 16:50

  jeżeli koronkowe stringi nie zapraszają do sexu i w dalszej kolejności nawet do gwałtu to dlaczego wszystkie kurwy w dzielnicy czerwonych latarni w Amsterdamie wystepują w samej bieliźnie i najczęściej stringach? To tak ja drażnienie psa. Drażnią a poźniej dziwią sie że pogryzł. A ten Gwałciciel skąd wiedział, że ona miała stringi. dowiedział sie podczas gwałtu czy przed gwałtem mu zaprezentowała?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Szymek #2625987 | 31.0.*.* 18 lis 2018 10:20

   Kobiety kobietom w dzisiejszych czasach robią największą krzywdę. Nik by nie słuchał adwokatki, gdyby nie była kobietą. No ale jak sama kobieta mówi, że stringami się prowokuje to ręce opadają. Współczuje. Od dziś będę prowokował kobiety bokserkami z "pasem", bo podobno kobiety lubią brąz.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. Natalka #2625417 | 89.228.*.* 17 lis 2018 14:28

   ja noszę taką bieliznę i nie mam nic przeciwko rzeszy adoratorów, wiem z doświadczenia że zwłaszcza na takie stroje napaleni są żonaci faceci, pewnie żony zamieniły się w kury domowe i nie dbają o siebie :-)

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Z"ukosa" #2625379 | 83.6.*.* 17 lis 2018 13:23

    "Bylejakość zalewa masy i elity" - co z artykułem o "apanażach radnych".. padł pod ciężarem stringów...??

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (13)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

   GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

   Unia Europejska

   VISA MASTER CARD