Otwarcie MCAL. To miejsce ma scalać potencjał społeczników

2018-11-17 08:16:16(ost. akt: 2018-11-17 10:17:43)

Autor zdjęcia: archiwum UMM

W piątek (16.11) otwarto Mrągowskie Centrum Aktywności Lokalnej (MCAL). Koszt przedsięwzięcia to blisko cztery miliony złotych, z czego miasto dało niespełna milion.
— Spotkaliśmy się dziś aby otworzyć oczekiwane przez wielu Mrągowskie Centrum Aktywności Lokalnej. Centrum, które przeznaczone jest do działań integrujących i aktywizujących mieszkańców. Centrum, w którym organizacje pozarządowe znajdą przestrzeń dla swojego rozwoju i będą mogły realizować swoją ofertę skierowaną do mrągowian — mówiła podczas otwarcia ustępująca burmistrz. — Cieszę się, że swoje miejsce znajdzie tu również nasza młodzież. Mam nadzieję, że odnajdziecie tu miejsce dla swoich inicjatyw, że wspólnie z waszymi opiekunami utworzycie Centrum Wolontariatu i Młodzieżową Radę Miasta.

Mrągowskie Centrum Aktywności Lokalnej to ostatni zrewitalizowany budynek na terenie dawnej jednostki wojskowej. Adaptacja tej inwestycji pochłonęła blisko 4 mln złotych, z czego ponad 3 mln to dofinansowanie ze środków unijnych. Wkład własny miasta to ponad 865 tys. zł. — W Mrągowskim Centrum będziemy wszyscy uczyć się długofalowej współpracy oraz kształtować będziemy zupełnie nową jakość kontaktów Liczę, że MCAL scali rozproszone osoby, grupy, instytucje i organizacje pozarządowe, które nie wykorzystywały dotąd siły wspólnego potencjału — dodała Otolia Siemieniec.

Obrazek w tresci

Jedną z inicjatorek zagospodarowania budynku była Donata Durka, kierownik referatu promocji. Po dwóch nieudnych próbach pozykania dofinansowania na projekt miękki w zdobyciu środków pomogła Katarzyna Królak i jej fundacja „Jak nie my to kto”.

W tej chwili realizowany jest już projekt pod nazwą „Mrągowskie Centrum Aktywności Lokalnej drogowskazem do aktywności mieszkańców”. Udział w nim bierze 90 mieszkańców Mrągowa. Miasto ma również dofinansowanie na kolejne dwa projekty, które będą realizowane w budynku Centrum od stycznia 2019 roku. Pierwszy to projekt „Akademia Aktywności Społeczno – Zawodowej w Mrągowie”, który ma na celu zaktywizowanie 32 mragowian. Drugi projekt to „Ja w Internecie”, który pozwoli na zakup sprzętu komputerowego oraz przeszkolenie 240 osób w tej tematyce.

źródło: UMM

Obrazek w tresci

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mrągowianin #2625410 | 83.9.*.* 17 lis 2018 14:21

    po jaką cholerę to badziejstwo potrzebne aż za 4 miliony? Następny nowy dom partyjny da pseudo polityków i działaczy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz