Ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej w Sokółkach

2018-11-10 01:44:51(ost. akt: 2018-11-10 01:53:26)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Sokółkach

To był dzień pełen wrażeń. Nasi najmłodsi koledzy i koleżanki oficjalnie zostali przyjęci do braci uczniowskiej naszej szkoły.

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Na uroczystości byli dyrektor Zofia Bordzio, wicedyrektor Dorota Rydzewska, nauczyciele, rodzice, babcie i uczniowie.

Uczniowie klasy pierwszej musieli wykonać kilka zadań. Zaśpiewali piosenki: "Wszyscy są", "Pierwszaczek", "Piosenka na dobry początek", "Znaki drogowe" oraz w języku angielskim. Recytowali różne wierszyki. Musieli wykazać czy umieją poprawnie liczyć i układać wyrazy z sylab.Są uczniowie, którzy rozwijają swoje zdolności poza szkołą. Iga zagrała na skrzypcach utwór " Kurki trzy". Ostatnim zadaniem było zatańczenie tańca.

Dyrektor szkoły stwierdziła, że uczniowie bardzo dobrze wykonali swoje zadania i mogą złożyć przysięgę i być pasowani na uczniów. Po ślubowaniu i pasowaniu dzieci otrzymały dyplomy i biało-czerwone długopisy z okazji uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Następnie pierwszoklasiści otrzymali prezenty od rodziców, uczniów klasy II i III, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i wychowawczyni klasy. Po uroczystości uczniowie mieli poczęstunek.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Sokółki