Jest nadzieja. Zebrano całą kwotę na ratowanie wzroku Wojtusia!

2018-11-07 17:56:02(ost. akt: 2018-11-10 08:41:16)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Po trzech dniach udało się zebrać ogromną kwotę na ratowanie wzroku Wojtusia z Olsztyna, który zmaga się z nowotworem oczu.
W piątek po południu zbiórkę na >>> siepomaga.pl wsparło ponad 42 tys. osób! Na koncie jest już cała niezbędna kwota na leczenie! Trwa zbiórka na pokrycie pozostałych kosztów związanych z pobytem dziecka z rodzicami w USA.


Od kilku dni olsztyniacy gremialnie dołączają do charytatywnej aukcji na Facebooku, której celem jest pomoc choremu na siatkówczaka Wojtusiowi.

Zaczęło się od kilku nieśmiałych propozycji i kilku zawiadomionych o akcji ludzi, a teraz w przeciągu kilkudziesięciu godzin do wydarzenia dołączyło kilkanaście tysięcy olsztyniaków. Jedni proponują maskotki, inni biżuterię, inni nic nie proponują, a szukają czegoś, co mogliby w oryginalny sposób kupić i tym samym zasilić konto walczącego z chorobą chłopca.

Z wielkim poklaskiem spotkały się proponowane kursy tańca, indywidualne lekcje angielskiego czy treningi personalne. W organizowanej przed kilku laty charytatywnej aukcji Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” wielkim powodzeniem cieszyły się żagle z Karolem Jabłońskim czy partia golfa z siatkarzami.

Luiza Stawińska-Stasiak, młoda mama z Olsztyna, zaproponowała, że określonego dnia jest w stanie od rana do wieczora zająć się czyimś dzieckiem.
— Sama jestem mamą chłopca w wieku Wojtusia, strach o zdrowie i życie własnego dziecka nie jest mi obcy. Bardzo się jego losami przejęłam. Widziałam, jak setki ludzi proponuje różne dobra, ale ja nie jestem żadnym przedsiębiorcą i bardzo wiedziałam co mogłabym ofiarować, a bardzo chciałam pomóc. I potem pomyślałam — przecież tylu rodziców codziennie ma problem: co zrobić z dzieckiem? Chcę gdzieś wyjść, a nie ma jak. Ja akurat przebywam na urlopie wychowawczym i z moim synem kreatywnie staramy się spędzać każdy dzień. Nic by nie stało na przeszkodzie, by dołączyło do nas jeszcze jedno dziecko. Będzie nam milej, weselej, a na konto Wojtusia wpłynie gotówka— zaznaczyła.
— To nieprawda, że nie ma się co podarować. Właśnie udowodniłaś wszystkim, że chęć szuka sposobów — skomentowała internautka.

Podobnym przebojem aukcji okazało się mycie okien przez Jakuba Bronowickiego.

— Okres przedświątecznych porządków tuż-tuż... dorzucam więc do licytacji dla Wojtka swoją skromną cegiełkę. Chętnie umyję okna w Twoim domu! Wierzę że nie ma lepszego widoku w tym okresie niż facet myjący okna, podczas gdy ty pijesz kawkę! Mało tego... przyjadę z ciastem! — ogłosił wszem i wobec. Mężczyzna zapewnia, że ma w wykonywaniu tej pracy na wysokościach solidne referencje.

Post polubiło ponad sto osób, kilkanaście udostępniło. W środę o 15 mycie okien w męskim wykonaniu wycenione było na 500 zł.

— Żona może wystawić mi takowe. Kilka okien w życiu umyłem, nie skończyło się źle. Świat przez czyste okna wygląda zupełnie inaczej, jest pełen nadziei, radości i kolorów i tę nadzieję i radość chcemy przekazać całej rodzinie Wojtusia — mówi pan Jakub.

W pomoc dla chłopca włączyły się także inne dzieci. Jedne za pośrednictwem rodziców proponują swoje kolekcje zabawek, inne kameralne domowe koncerty na instrumentach, a jeszcze inne, tak jak 12-letnia Zuzi,a coś zupełnie wystrzałowego.

— Chcę pomóc Wojtusiowi, bo wszystkie Wojtki to fajne chłopaki!!! Mój brat też ma na imię Wojtek. Zapraszam do licytacji weekendu na bojerach ze mną i moim trenerem! Dodam, że dokładnie na tym sprzęcie wystartuje w Mistrzostwach Świata i Europy w lutym 2019 roku! — czytamy na stronie aukcji.

Pani Iza, mama Zuzi, opowiada, że był to autorki pomysł córki. Dziewczynka zajmuje się bojerami od 2 lat, od dłuższego czasu jest też zapaloną żeglarką.

APKomentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. BOGATY SK***YSYN ALE INTELIGENTNY #2623307 | 37.8.*.* 14 lis 2018 13:54

  Emocje ponad rozumem. Tfu!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. AD. #2620469 | 213.73.*.* 9 lis 2018 13:47

  I CO NIE JESTEŚMY POLAKAMI??????

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. aneczka #2620390 | 80.55.*.* 9 lis 2018 12:28

  Udział w takiej akcji jest najlepszym świętowaniem 11 listopada! Wojtuś już jest nasz :-) całego Olsztyna.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 4. babi #2620296 | 213.73.*.* 9 lis 2018 10:24

  Wpłaciłam pieniążki.. mam nadzieję, że wszystko się ułoży i będzie dobrze!

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 5. Olsztyn pomaga #2620208 | 5.173.*.* 9 lis 2018 08:53

  Akcja na szeroką skalę!!Pięknie się patrzy jak suma rośnie!! Dziś pijemy jedno piwo mniej, za które przelewamy kasę dla Wojtka!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (14)