Wiemy już, co z handlem 12 listopada

2018-11-07 15:20:33 (ost. akt: 2018-11-07 16:20:20)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

24 października Sejm przyjął ustawę przygotowaną przez posłów PiS. Na jej podstawie 12 listopada ogłoszono świętem i wprowadzono dzień wolny od pracy. Nie dla wszystkich jednak, bo ustawa nie przewidywała objęcia tego dnia zakazem handlu.
Dzisiaj (7 listopada) posłowie przyjęli trzy poprawki zaproponowane przez Senat. Jedna z nich budziła jednak największe kontrowersje: chodziło o uzupełnienie ustawy o zapis, na mocy którego 12 listopada dzień wolny dostaną także pracownicy handlu.

Teraz ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta. Ten ma być tylko formalnością, bo rzecznik Andrzej Dudy już wcześniej chwalił pomysł posłów i zapewniał, że prezydent go akceptuje.

Kiedy na naszym profilu na Facebooku zapytaliśmy naszych czytelników o ich zdanie w tej sprawie, głosy podzieliły się niemal po połowie. 29 głosami zwyciężył postulat otwarcia sklepów 12 listopada.


Komentarze (26) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pracodawca #2621556 | 195.136.*.* 11 lis 2018 11:30

  Wolne po wolnym, ustanowione 4 dni przed tym dniem. To tylko pokazuje, jak bardzo politycy nie szanują firm. Każdy taki dzień to tysiące problemów z dostawami, wysyłkami itp., wprowadza chaos w system pracy. A ZUS i pracownikom trzeba zapłacić. Rząd nie szanuje tych, którzy pracują na ich wszystkie programy +. Bzdura, a bezmyślni ludzie się cieszą.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Michał #2620347 | 83.17.*.* 9 lis 2018 11:34

  Jeden narzeka, że nie musi iść do pracy, drugi-janusz biznesu twierdzi że straci 300tys. euro, a nie stać go na radcę, a trzeci i czwarty narzekają, że nie będą mogli iść odpowiednio do szpitala i marketu, gdzie w tej drobniutkiej ustawie jest napisane wprost, że szpitale i sklepy otwarte. Mam czasem wrażenie, że u nas na Warmii i Mazurach połowa mieszkańców zamieniła się na głowy z trzodą chlewną, dlatego jest jak jest - czyli byle jak. Ciekawe czy wśród znajomych też rozpowszechniacie te "mądrości" czy tylko anonimowo w Internecie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Do mario j #2619852 | 31.135.*.* 8 lis 2018 18:13

  Ależ mamy wysyp oszołomów, co na karkach zamiast łbów noszą telewizory z włączonym twn 24. Najlepiej jest nawrzucać księdzu, Kościołowi POnieważ ten zamiast się odwrócić i strzelić w pysk oszalałego lewackiego nieudacznika nastawi mu drugi policzek. A Kościół Pana trwał, trwa, i trwać będzie po wszystkie czasy. I nie zmienią tego majstreamowe media, które wystawiają, jak ongiś faryzeusze Chrystusa, Kościół na próbę, forsując urojone tzw. prawa pederastów, jak również innych dewiantów. Każdy ma wolną wolę i może zrobić co chce ze swoim życiem. Nie każdy musi poddać się prawom Rzymskiego kościoła. Dla mnie jest to np. zaszczyt. Jeżeli dla mnie nie podoba się islam, to ja po prostu do niego nie należę, nie mam z nim nic wspólnego. Ale też go nie obrzucam fekaliami, które ulewają się z mojej buzi i mojego serca! A jak już taki gigant jak ty pożegna się ze światem dopiero zaczyna się barani pęd rodzinki z bekiem po parafiach i korumpowanie księży : A my damy i trzy tysiące, i pięć, niech tylko ksiądz pochowa. On do Kościoła może i nie chodził, ale wierzący to był może i bardziej od księdza. A dobry to PO prostu jak anioł... Nie zaświtało w twojej tępej łepetynie, że inni pracownicy z branży niehandlowej w niedzielę nie pracują z urzędu?!! Ktoś z takimi poglądami jest jedna z najbardziej odrażających antypatycznych i plugawych kreatur jakie znam. Jest w niej coś tak obrzydliwego, że sam widok jej wpisu przyprawia mnie o mdłości. Jest synonimem zaprzaństwa i wredoty. Jej antypolskość jest po prostu groteskowa - Ta zwierzęca nienawiść do PIS i Polski ... I Kościoła Katolickiego. Chyba, że jesteś ofiarą pedofilii, molestowania i innych plugastw, które tak lekko wylatują z pod twych brudnych paluchów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

  1. mario J #2619512 | 94.254.*.* 8 lis 2018 12:10

   W Polsce zaczęło się coś głupiego dziać. Zamykają markety tłumacząc że rodziny w święta mają być razem ale tylko ci co pracują w handlu. Inni pracownicy z branży niehandlowej nie muszą świętować. To wszystko nakręca KLER bo myśli że jak wierni nie pójdą do marketu czy galerii to biegiem polecą do kościoła i dadzą na tacę pieniążki zaoszczędzone na handlu. W tym wypadku klechy pomylili się bo wiernych ubywa zamiast przybywać. Wierni widzą co wyprawiają PANOWIE W CZARNYCH KIECKACH. Molestowania,pedofilia,alkoholizm,rozbij anie małżeństw i gonitwa za mamoną zamiast za wiarą. Jak ja mogę iść do kościoła i patrzeć na takiego zboczonego klechę? Lepiej nie chodzić i nie oglądać tych popaprańców. Wrócę się do wypoczynku rodzin w niedziele niehandlowe.Mąż pracuje na stacji paliw w wolną niedzielę a żona ma wolne i jak mają spędzać ten dzień? Pomyślmy o restauracjach,kinach,aptekach i innych zawodach gdzie jedno z małżonków musi pracować i co wtedy? Rząd tłumaczy że chleb czy mleko można kupić w sobotę a w niedzielę wolne. A czy samochód można zatankować też w sobotę pełny bak i dupy nie zawracać w niedzielę a pracownikowi stacji dać WOLNE niech cieszy się z żoną?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

  2. Haha. #2619455 | 37.47.*.* 8 lis 2018 10:54

   Och. Jestem taki wściekły, że będę mieć dzień wolnego. Chciałbym pracować. Przecież gospodarka tego nie udźwignie..

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (26)