Ksiądz prałat Ryszard Grabowski: wspaniały kapłan i świetny organizator

2018-11-08 18:40:00(ost. akt: 2018-11-09 09:44:43)

Autor zdjęcia: Autor: https://www.facebook.com/pg/parafia.wydminy/photos

- Chciałbym zgłosić do plebiscytu "Proboszcz i Parafia 2018" kandydaturę ks. prałata Ryszarda Grabowskiego, proboszcza parafii pw. Chrystusa Zbawiciela w Wydminach - pisze nasz czytelnik. I uzasadnia to tak:
Ks. Ryszard Grabowski został mianowany proboszczem parafii pw. Chrystusa Zbawiciela w Wydminach przez ks. bp Edwarda Samsela w 2002 roku. Wcześniej tożsamą misję pełnił w parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Wsi Ełckiej, gdzie zapisał się jako budowniczy kościoła parafialnego.

Ks. Ryszard Grabowski jest dobrym gospodarzem parafii. Podczas sprawowania przez niego funkcji dokonano remontu zabytkowych organów, renowacji wewnątrz kościoła (nowe malowanie i nowy wystrój prezbiterium, ponowne przyłączenie ogrzewania do świątyni parafialnej, remontu kaplic dojazdowych w Gawlikach Wielkich i Sołtmanach, a także remontu zabytkowej plebanii).

Największym jego dziełem jest budowa, a następnie rozbudowa Domu Pomocy Społecznej im. św. Antoniego z Padwy w Wydminach, który służy starszym i schorowanym mieszkańcom parafii i całej okolicy.

Nasz proboszcz jest otwarty na inicjatywy wikariuszy pracujących w parafii, dzięki czemu działalność rozwijają wspólnoty parafialne i powstają nowe.

Jedną z ostatnich inicjatyw wydmińskich kapłanów na polu duszpasterskim jest copiątkowa modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, całodzienna coczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu, w każdy pierwszy czwartek miesiąca modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, działalność ruchu oazowego oraz organizacja pielgrzymek.

W przeszłości prężnie działała zainicjowana przez księdza Ryszarda "Piwnica pod Aniołami" dla młodzieży szkolnej. Ks. Ryszard jest także propagatorem działalności kulturalnej na terenie gminy Wydminy. Gdyby nie jego zaangażowanie, wiele imprez kulturalnych nie mogłoby się odbyć. Za przykład niech posłużą pierwsze Dni Wydmin w 2010 r. czy koncerty muzyki klasycznej.

Daniel DomoradzkiRegulamin: kliknij tutaj