Więcej komfortowych pociągów do Olsztyna. Już wkrótce nowy rozkład jazdy

2018-11-07 10:26:44(ost. akt: 2018-11-08 10:44:06)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Więcej komfortowych pociągów do Olsztyna, a w sezonie letnim dogodne połączenia z Ełku do Szklarskiej Poręby – to najważniejsze zmiany dla województwa warmińsko-mazurskiego w nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity, który zacznie obowiązywać 9 grudnia 2018 r.
Pociąg Sienkiewicz relacji Olsztyn-Kraków zmienia kategorię na Intercity, obsługiwany będzie komfortowymi składami Flirt3. Pociąg IC Narew relacji Ełk – Białystok – Warszawa – Łódź zostanie zastąpiony przez pociąg IC Słowacki jeżdżący na trasie Ełk – Białystok – Warszawa – Częstochowa – Opole – Wrocław – Jelenia Góra. W sezonie letnim docelową stacją tej relacji będzie Szklarska Poręba. Pociąg TLK Mamry jeżdżący z Białegostoku do Wrocławia przez Olsztyn i Poznań dwa dni w tygodniu będzie miał wydłużoną relację do Katowic przez Opole.

Obowiązujący od 9 grudnia br. rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. W związku z zamknięciem linii Działdowo – Olsztyn do końca lipca 2019 r. wszystkie pociągi na odcinku Olsztyn – Warszawa kursują przez Ostródę, Iławę. Na odcinku Olsztyn – Działdowo PKP Intercity uruchomi zastępczą komunikację autobusową. Po zakończonej modernizacji linii planowane jest uruchomienie nowego połączenia TLK Witos relacji Olsztyn – Warszawa – Radom – Sandomierz – Stalowa Wola – Przemyśl. Ponadto spodziewane jest skrócenie czasu przejazdu pociągów w relacji Olsztyn – Warszawa.

Podróż warto planować z wyprzedzeniem
PKP Intercity proponuje zniżki w ofercie Wcześniej. Obejmuje ona wszystkie kategorie pociągów i obowiązuje na dowolnie wybranych trasach. W zależności od terminu zakupu biletu automatycznie naliczany jest rabat w wysokości 30, 20 lub 10 proc. Oferta obowiązuje do 7 dni przed wyjazdem.

Podróże weekendowe i rodzinne mogą być tańsze
Oferta weekendowa umożliwia wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu. Bilet weekendowy obowiązuje od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Z Biletem Weekendowym MAX za 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity.

PKP Intercity ma także ofertę dla rodzin. Podróżujący w grupie liczącej od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia, mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Dzięki tej ofercie wszyscy pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę.

Szczegółowe informacje dla pasażerów
Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.).

PKP Intercity S.A.