Ksiądz Klemens to dusza człowiek

2018-11-06 18:00:00(ost. akt: 2018-11-06 18:05:47)

Autor zdjęcia: arch.

NASZA AKCJA\\\ To prawdziwy gospodarz. Jest zawsze uśmiechnięty i gotowy do działania. Nigdy nie odmówi nikomu pomocy. Ksiądz Klemens Litwin z Węgorzewa jest kandydatem do tytułu "Proboszcz i Parafia 2018". Czy go zdobędzie? O tym zadecydują nasi Czytelnicy.
— Takiego proboszcza jeszcze nasza parafia nie miała. — piszą do redakcji wierni którzy postanowili zgłosić do naszego plebiscytu księdza Klemensa Litwina z parafii pw. św. ap. Piotra i Pawła w Węgorzewie. — Ksiądz Klemens jest bardzo zaangażowany w swoją misję, to ksiądz z powołania. Jesteśmy dumni, ze mamy proboszcza, który potrafi łączyć ludzkie serca.

Ksiądz Klemens Litwin urodził się 7 maja 1959 roku w Biskupcu Warmińskim. Święcenia Kapłańskie przyjął 17 czerwca 1984 roku w Olsztynie. Od 2012 roku pełni funkcję proboszcza w parafii pw. św. ap. Piotra i Pawła w Węgorzewie. Parafianie postrzegają go jako otwartego na ludzkie problemy i serdecznego kapłana.

— Nasz proboszcz ma świetne relacje ze swoimi wiernymi, jest także prospołecznie nastawiony — opowiada mieszkaniec Węgorzewa, Ryszard Rozkida. — To dusza człowiek z sercem na dłoni. Angażuje się w niemal każde społeczne przedsięwzięcie czy wydarzenie, wszędzie go pełno i zawsze jest gotowy do działania. To też gospodarz z krwi i kości, ze starych chlewków za plebanią zrobił świetlicę parafialną "Damaszek". Są tu organizowane różne spotkania tematyczne, wykłady o historii miasta, wieczorki poetyckie, a nawet koncerty. Wszyscy bardzo lubimy się tu spotykać.

— Ksiądz Klemens ma duży dystans do siebie i poczucie humoru — dodaje Kasia, uczennica węgorzewskiego liceum. — Uczestniczy w wydarzeniach takich jak Noc Świętojańska czy Wykopki u Sołtysa w Stulichach, ale sam również organizuje wiele spotkań z wiernymi. Ma bardzo dobry kontakt z młodzieżą. Jest otwarty, szczery i uśmiechnięty.

Na proboszcza z parafii pw. św. ap. Piotra i Pawła w Węgorzewie można zagłosować w plebiscycie “Proboszcz i Parafia Roku 2018”. Potrwa on do 17 grudnia. Czy ksiądz Klemens Litwin zdobędzie zaszczytny tytuł? Wszystko zależy od naszych Czytelników. Czy mają państwo w swoich parafiach proboszczów zasługujących na wyróżnienie? Czekamy na Państwa zgłoszenia. Należy je przesyłać na adres: wydawca@gazetaolsztynska.pl. Uzasadnienia kandydatur są mile widziane.

Monika Kacprzak

Regulamin: kliknij tutaj