Kupno nowego smartfona – 10 sposobów na to, by nie wydać fortuny

2018-11-05 11:55:13(ost. akt: 2018-11-05 11:58:08)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: mat. zleceniodawcy

Ciężko sobie wyobrazić współczesnego człowieka, który nie posługiwałby się smartfonem. Te małe urządzenia w dzisiejszych czasach są tak funkcjonalne, że potrafią nam dostarczyć możliwości, które oferuje aparat fotograficzny, kamera, drukarka lub laptop, a wszystko zamknięte jest w jednej i przede wszystkim kompaktowej bryle. W życiu przychodzi jednak taki czas, że smartfon trzeba wymienić. Podpowiadamy, jak to zrobić, aby nie stracić przy tym fortuny.

Poluj na okazję


Jeśli zakup nowego smartfona nie jest spowodowany nagłym wypadkiem, a jest to długo planowany wydatek, to warto poczekać na specjalne okazje. Bardzo popularny ostatnio w Polsce Black Friday lub Święta Bożego Narodzenia to okresy, w których elektronikę można nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach. Dodatkowo badania wykazują, że oferta na sprzęt RTV/AGD jest najkorzystniejsza w lipcu oraz w listopadzie i grudniu, kiedy przypadają właśnie promocje Black Friday i bożonarodzeniowe święta.

Po premierze najdrożej


Smartfon, na którego polujesz, właśnie miał premierę, ale jego cena Cię odstrasza? Spokojnie, ceny sprzętu elektronicznego w dniu premiery są dość mocno zawyżone. Wystarczy odczekać kilka tygodni, a cena upatrzonego przez nas telefonu może być nawet kilkaset złoty niższa.

Porównanie cen: sklep kontra internet


Wiele osób wybierając nowego smartfona, najpierw ogląda interesujący go model w sklepie stacjonarnym lub w elektromarkecie, a następnie kupuje go przez internet. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, że kupując online bardzo często mamy dostęp do atrakcyjniejszej oferty i możemy liczyć na promocję, która nie jest dostępna w tradycyjnych sklepach stacjonarnych.

Średnia półka w cenie


Jeśli nie należymy do najbardziej wymagających użytkowników i zadowoli nas płynne działanie smartfona w codziennych sytuacjach, to warto dokładnie przejrzeć oferty ulubionych producentów. Większość z nich, oprócz modeli flagowych, posiada także poboczne serie. Średniopółkowce coraz częściej określane są jako solidne urządzenia, a ich cena z pewnością jest bardziej przystępna.

Poczekaj z flagowcami


Czołowi producenci smartfonów swoje flagowe modele wypuszczają cyklicznie co roku. Jeśli potencjalny nabywca jest zdeterminowany na kupno flagowego urządzenia ulubionego producenta, to najkorzystniejszym dla niego rozwiązaniem będzie nabycie modelu z poprzedniego roku. Jego cena wraz z wypuszczeniem najnowszej serii znacząco się obniży, a wyśrubowane parametry pozwolą na swobodne i bezproblemowe korzystanie ze smartfona nawet przez kilka następnych lat.

Atrakcyjna oferta operatora


Jednym z głównych źródeł pozyskiwania nowych smartfonów jest nasz operator komórkowy. Przed zakupem nowego urządzenia warto zasięgnąć informacji o jego najnowszej ofercie. Może ona okazać się dla nas dużo atrakcyjniejsza niż kupno telefonu na własną rękę. Podpisując umowę z operatorem oprócz telefonu otrzymujemy również pakiety minut, SMS-ów i Internetu.

Komisy z telefonami komórkowymi


Bardzo dobrą alternatywą dla operatorów, elektromarketów i sklepów online są komisy z telefonami komórkowymi. Często kojarzone są one z handlem tylko i wyłącznie używanym sprzętem, jednak większość z takich sklepów posiada w swojej ofercie nowe urządzenia pochodzące z zaufanego źródła. Ich główną zaletą są przede wszystkim atrakcyjniejsze ceny i dostępność. Taki komis spotkamy praktycznie w każdej galerii handlowej w Polsce.

Zakup sprzętu używanego


Główną zaletą używanych smartfonów jest ich niska cena. Decydując się na taką opcję zakupu, musimy jednak pamiętać, że nie znamy pełnej historii urządzenia i nie wiemy przez kogo oraz w jakich warunkach był używany. Decydując się na nabycie telefonu używanego w komisie, otrzymamy na niego nawet kilkumiesięczną gwarancję, jednak taki sprzęt jest niedostępny w elektromarketach.

Telefon na raty


Zakup telefonu na raty to bardzo dobra oferta, jeśli nie dysponujemy większą ilością gotówki. Decydując się na taki wariant nabycia smartfona, dostajemy możliwość zakupu flagowych modeli, których miesięczny koszt nie przekroczy naszych możliwości. Co więcej, system płatności ratalnej jest dostępny praktycznie w każdym elektromarkecie, sklepach online, a nawet na portalach aukcyjnych!

Kupuj na lata


Przeciętny użytkownik smartfona w Polsce wymienia swoje urządzenie co roku lub po upływie 24 miesięcy, ponieważ na taki czas zawierana jest umowa z operatorem. Kupno dobrej jakości sprzętu, który nie będzie się nadawał do wymiany po roku użytkowania, pozwoli nam na dłuższą metę zaoszczędzić pokaźną sumę gotówki.


Kupno nowego smartfona w większości przypadków kojarzy się z koniecznością wydania pokaźnej sumy gotówki. Stosując się do przynajmniej jednego z prezentowanych wyżej sposobów, jesteśmy w stanie dużo zaoszczędzić. Większość z porad możemy połączyć w jedną całość i kupić nowe urządzenie w najkorzystniejszym okresie w najkorzystniejszej cenie.