Zlikwidowano kolejną przydomową fabrykę wyrobów tytoniowych [ZDJĘCIA, VIDEO]

2018-10-20 09:22:42(ost. akt: 2018-10-20 09:38:36)

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Strażnicy graniczni wspólnie z policjantami ujawnili krajankę tytoniową i susz o szacunkowej wartości prawie 500 tys. zł. Zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, którym grozi im do 3 lat pozbawienia wolności za przewożenie i nielegalne wytwarzanie wyrobów tytoniowych.
Wspólne działania funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie i policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku doprowadziły do zatrzymania 18 października na jednej z dróg w powiecie giżyckim do kontroli drogowej mazdy na warszawskich numerach rejestracyjnych.

Okazało się, że 29-letni mężczyzna w bagażniku auta przewoził prawie 210 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości 144 tys. zł. Obok nielegalnego towaru leżała dopiero co zakupiona książka „Wstęp do prawoznawstwa” oraz pieniądze w kwocie 20 tys. zł.


Mundurowi przeszukali także posesję drugiego mieszkańca powiatu giżyckiego. Okazało się, że znajduje się tam „hurtownia”, z której nielegalny towar wiózł 29-latek. Na miejscu, w obecności 50-letniego właściciela nieruchomości, ujawniono ponad 520 kg suszu tytoniowego o wartości prawie 240 tys. zł oraz ponad 160 kg krajanki tytoniowej o wartości 112 tys. zł. Ponadto zabezpieczono 3 maszyny do obróbki tytoniu, sprzęt do osuszania i ważenia tytoniu.


Mężczyźni zostali zatrzymani, przesłuchani i teraz poniosą odpowiedzialność karno-skarbową za przewożenie i posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej