Niepodległościowy Festyn w Marzęcicach

2018-10-16 17:08:04 (ost. akt: 2018-10-16 17:11:31)
Uczestnicy festynu w Marzęcicach podczas części artystycznej

Uczestnicy festynu w Marzęcicach podczas części artystycznej

Autor zdjęcia: SP Marzęcice

Dnia 14 października 2018 roku w świetlicy wiejskiej w Marzęcicach odbył się Festyn Niepodległościowy nawiązujący do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na festyn zaproszeni byli mieszkańcy Marzęcic i okolic, a także Wójt Gminy Wojciech Dereszewski, Prezes OSP w Marzęcicach Wojciech Kozłowski, Dyrektor GCK w Kurzętniku Roman Lewicki, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach Katarzyna Pukalska oraz Dyrektor Szkoły im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie Wioletta Kozłowska.

Szef marzęcickiej jednostki OSP Wojciech Kozłowski wygłosił prelekcję „Niepodległość, a historia OSP Marzęcice”, a Joanna Barańska- nauczyciel z SP w Marzęcicach przedstawiła rys historyczny dotyczący naszej niepodległości. Młodzież z miejscowej szkoły pod kierunkiem Anny Lewickiej przedstawiła montaż słowno- muzyczny „Dla Niepodległej”, zakończony wspólnym odśpiewaniem „Roty” . Uwieńczeniem części artystycznej był „Taniec z flagą” w wykonaniu uczniów klas czwartych przygotowany pod kierunkiem p. Małgorzaty Iwańskiej.

Ważnym punktem programu było przekazanie Ochotniczej Straży Pożarnej sprzętu ratowniczo- gaśniczego na potrzeby jednostki. Sporo atrakcji przygotowano dla najmłodszych: bezpłatna strefa zabaw, słodkie upominki, biało -czerwone balony, zabawy i konkursy z animatorami. Każdy z uczestników otrzymał też polską flagę – ważny symbol naszego narodu.

Nie zbrakło też pysznych potraw przygotowanych przez miejscowe koło gospodyń. Pogoda dopisała więc festyn ten był niewątpliwie okazją do propagowania postaw patriotycznych, a także do wspólnej integracji. Organizatorami tego przedsięwzięcia był Urząd Gminy i GCK w Kurzętniku, Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi oraz OSP w Marzęcicach przy współpracy Koła Gospodyń Wiejskich. Gratulujemy pomysłu, a także ciekawej i interesującej oprawy tego patriotycznego festynu.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bazyliszek #2603939 | 77.254.*.* 17 paź 2018 09:27

  to prawda, przy głosowa ma znaczenie na jakiego Radnego oddajesz głos!! Obecni to sam PSL i słowem nie pisną przeciw obecnej samo władzy obecnego włodarza, chociaż ta władza jest w ich rękach, oddali ją w 100% jednemu człowiekowi, który kiedyś w ramach prac interwencyjnych kładł chodniki

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Blllleeeee #2603460 | 37.47.*.* 16 paź 2018 18:25

   Niektóre gaski złapie na lans inne nie wiedzą kiedy przypada to święto a jeszcze inne nie wiedzą że od ich głosu zależy np. aby samo władza się skończyła w Kurzętniku to trzeba zaglosowac na innych a nie tych którzy słowem się przez 4 a czasami 8 lat nie odezwali, bo pochodzą z jego obozu

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Blebleble #2603447 | 37.47.*.* 16 paź 2018 18:17

    A raczej kampania wyborcza na nasz koszt. Ten człowiek przed niczym się nie cofnie. Dzień Niepodległości jest w listopadzie

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz