Roboty handlują w niedziele

2018-10-18 20:00:00(ost. akt: 2018-10-18 20:02:51)
Postępującą robotyzacje obserwuję z dużym niepokojem. Wiem jednak, że nie ma przed nią ucieczki. Źle mówię. Nie chodzi o to, żeby przed nią uciekać, ale by ją oswoić. Ba, dla naszego regionu może to być wielka szansa, bo mamy u nas już kilka świetnych firm z branży nowych technologii.
Już przechodzę do rzeczy. Wychodzi na to, że handlowcy znaleźli w końcu sposób, by handlować w niedzielę. I nie chodzi tu o wykorzystywanie luk prawnych, jak zrobiła to np. Żabka, „przekształcając się” w placówkę pocztową. Chodzi o wykorzystanie nowoczesnych technologii.

W Poznaniu ruszył bezobsługowy i całodobowy supermarket Bio Family (to biznes założony przez Mateusza Świtalskiego, syna Mariusza Świtalskiego, twórcy marek Biedronka, Żabka czy Eurocash) ze zdrową żywnością. Po otrzymaniu specjalnej karty klient może samodzielnie wejść do sklepu i zrobić zakupy. Tylko w towarzystwie innych klientów (i kamer). Potem płaci za nie kartą w bezobsługowej kasie.

Czy jednak rzeczywiście takie w pełni samoobsługowe sklepy są zgodne z prawem? Tutaj pełnej zgodności nie ma. Bo z jednej strony ludzi się nie zatrudnia, więc prawnie jest OK. Z drugiej jednak strony nasi posłowie nie przewidzieli, że postęp tak szybko dopadnie uchwalone przez nich prawo. Zakazali w niedziele i święta (z wyjątkami) handlu jako takiego. A więc także i tego, gdzie wykorzystuje się do pracy nie ludzi, ale aplikacje czy roboty.

Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania22 #2735426 | 93.105.*.* 20 maj 2019 21:45

    Hej, poznam Pana na dyskretne spotkania. Mam 22 lata, jestem po rozwodzie i nie chcę już faceta na dłuższy związek. Złap mnie pod loginem ania22 na portalu randkowym: czatkobiet.pl

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Ogarnij sie #2606457 | 176.221.*.* 19 paź 2018 23:27

    sluzbito, bez cech patriotycznych. Nic nie znaczysz a wydaje ci sie o czyms desydujesz. wstydz sie marionetko.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz