Samorząd na trudne lata

2018-10-12 22:43:53 (ost. akt: 2018-10-12 22:46:59)   Artykuł sponsorowany
Rozmowa z Marcinem Kuchcińskim, kandydatem w wyborach na Radnego Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego
Marcin Kuchciński – kandydat na Radnego Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego w wyborach samorządowych 2018.

Proszę dokończyć zdanie: startuję na radnego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego ponieważ…


…chcę dokończyć szereg inwestycji i rozpoczętych zadań oraz projektów, które pochłonęły trzy lata mojej pracy w Zarządzie Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Czym się Pan zajmował?


Przede wszystkim zagadnieniami z dziedziny służby zdrowia i komunikacji, czyli transportem kolejowym, drogowym i lotniczym.

Co pozostało do sfinalizowania w komunikacji?


Na przykład kolej na Warmii i Mazurach czeka dalsza wymiana taboru czy skrócenie czasu podróży. Aby uruchomić olsztyńską kolej podmiejską, potrzebne jest nawiązanie współpracy z ościennymi gminami. Chciałbym, by niebawem ruszyło połączenie Gutkowo-Olsztyn.
Kolejne drogi wymagają modernizacji – jak ta do lotniska w Szymanach - bądź remontów jak 300 km dróg wzdłuż granicy z Obwodem Kaliningradzkim.

To duże projekty…


Chciałbym nadal wspierać rozwój tras rowerowych. Mazurska Pętla Rowerowa, Warmińska Łynostrada, Olsztyn połączony ze szlakiem Green Velo - to przykłady na rozwój najlepszych tras rowerowych w Polsce.

Czy tak ambitne zamierzenia są realne w nowej kadencji samorządu i z Pana udziałem?


Jak najbardziej. To także argument, że nie boję się podejmować trudnych wyzwań, bo tylko takie dają satysfakcję. Praca w samorządzie wymaga doświadczenia, znajomości problematyki województwa i umiejętności słuchania, a ja jestem otwarty na dialog i współpracę.

Wiem też, że bardzo ważny jest dla Pana sport.


To prawda i nie tylko dlatego, że kiedyś trenowałem wyczynowo. Wierzę, że sport to inwestycja w człowieka, bo uczy samodyscypliny, cierpliwości czy stawiania dalekosiężnych celów. Często ubolewam nad brakiem odpowiedniego zaplecza treningowego do uprawiania sportów przez nasze dzieci, dlatego chciałbym wprowadzić pilotażowy program „Remont Szatni”, gdzie kluby sportowe starałyby się o dofinansowanie na modernizację bazy sanitarnej w proporcji 50:50, maksymalnie do 100 tys. zł.

Na początku naszej rozmowy wymienił Pan zdrowie i komunikację jako fundamenty Pana zainteresowań samorządowych. O komunikacji rozmawialiśmy. Pozostała służba zdrowia.


Lata wysiłków przyniosły efekty: mamy zmodernizowane szpitale z nowym sprzętem najwyższej jakości, kadry i doświadczony personel. Należy kontynuować dobrze rozpoczęte działania i wdrażać programy zapobiegawcze. Na przykład walki z boleriozą, z próchnicą, z wadami postawy u dzieci i młodzieży czy wczesnego wykrywania chorób nowotworowych. Wreszcie, trzeba przywrócić program in vitro i rozszerzyć program bezpłatnych szczepień dzieci i seniorów. Zadań nie brakuje, dlatego samorządy muszą być silne i przygotowane na kolejne wyzwania.

	https://m.wm.pl/2018/10/orig/img-3084-500821.jpg

Materiał sfinansowany ze środków KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.