Przyznał się do przerwania ciąży swojej dziewczyny. Zapadł wyrok [AKTUALIZACJA]

2018-11-20 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-20 13:35:55)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu!

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu!

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Wracamy do wstrząsającej sprawy z marca tego roku. Nastolatka przyniosła martwego noworodka do szpitala w Nowym Mieście. Zapadł wyrok w sprawie jej chłopaka.
W sobotę 10 marca do szpitala powiatowego w Nowym Mieście trafiła 16-letnia dziewczyna z miejscowości Krzemieniewo (gm. Kurzętnik). — Przerażona dziewczyna miała na rękach płód. Był martwy. Pracownicy według procedur przekazali sprawę na policję — mówi Bogumił Kurowski, dyrektor nowomiejskiej lecznicy.

Tragiczne zdarzenie przyniosło dwie sprawy sądowe. Prokuratura postawiła zarzut 17-letniemu partnerowi dziewczyny. — Chłopak otrzymał zarzut z paragrafu 152, punkt drugi kodeksu karnego, który dotyczy pomocy i nakłaniania do przerwania ciąży. Na wniosek prokuratury trafił na trzy miesiące do aresztu — informuje Marek Mamiński, szef nowomiejskiej prokuratury.

Prokuratura Okręgowa w Elblągu zakończyła postępowanie w sprawie 17-letniego Karola B., oskarżonemu o popełnienie przestępstwa polegającego na nakłanianiu swojej ciężarnej dziewczyny do przerwania ciąży oraz udzielania pomocy w przerwaniu ciąży, gdy dziecko osiągnęło zdolność do samodzielnego życia, określonego w art. 152 § 2 i 3 kk.

Skierowano do Sądu Okręgowego w Elblągu wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy wobec Karola B. oraz o orzeczenie kary uzgodnionej z oskarżonym w wymiarze: 3 miesięcy pozbawienia wolności oraz 1 roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, dozorowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w stosunku miesięcznym.

Za skierowaniem wniosku przemawiał fakt, że oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu a w świetle jego wyjaśnień okoliczności popełnienia przestępstwa i wina nie budziły wątpliwości. Nadto postawa oskarżonego wskazywała iż cele postępowania zostaną osiągnięte.

Karol B. otrzymał 3 miesiące pozbawienia wolności oraz 1 rok ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, dozorowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Od marca do czerwca przebywał w areszcie, więc zaliczył już karę pozbawienia wolności.

Z racji wieku, sprawą niepełnoletniej matki zajmuje się Sąd Rodzinny w Nowym Mieście.
— Dziewczynie został postawiony zarzut z paragrafu 148 kodeksu karnego, czyli zabójstwa. Ponieważ dziewczyna jest niepełnoletnia, sąd zastosował wobec dziewczyny umieszczenie w ośrodku wychowawczym — mówi Michał Lasota, prezes nowomiejskiego sądu.

Klaudia B. przynajmniej do grudnia tego roku będzie przebywać w schronisku dla nieletnich. Elbląski sąd przekazał sprawę dziewczyny do Prokuratury Rejonowej w Nowym Mieście.

mzal

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. na pal #2899185 | 31.0.*.* 3 kwi 2020 09:24

  Podać nazwiska tych wsiowych patusów-dzieciobójców do wiadomości publicznej. Kara śmierci dla takich powinna zostać przywrócona. Biedne maleństwo.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Marcin #2683440 | 71.227.*.* 18 lut 2019 00:47

  Szkoda dziewczyny. Taka fajna para, przez jakies glupie dziecko zmarnowali im zycie. Mam naadzieje ze uda im sie wrocic do normalnosci.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. kom #2628188 | 5.173.*.* 21 lis 2018 08:44

  Tzw. wyrok ukierunkowany na przyszłego świadka w sprawie wg niemieckiego przysłowia: "Lepszy jeden, który widział, niż dziesięciu, którzy słyszeli." .

  odpowiedz na ten komentarz

 4. NOTE #2628103 | 5.173.*.* 20 lis 2018 23:35

  Bosze, kto te artykuły pisze? Jeśli prokuratura zakończyła postępowanie i jest oskarżony, to zostało zakończone postępowanie przeciwko osobie, a nie w sprawie. Postępowanie w sprawie jest prowadzone wówczas, kiedy nikt nie ma przedstawionego jeszcze zarzutu za czyn czyli nie ma podejrzanego, a oskarżony to dopiero po sporząrzeniu aktu oskarżenia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. Paj #2627836 | 83.31.*.* 20 lis 2018 18:17

  Edukacja sexualna w szkołach i stosowanie antykoncepcji z wizerunkiem Najświętszej Panienki. I oto takie są efekty.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (21)