Już czuć klimat robotyzacji

2018-10-09 11:14:18 (ost. akt: 2018-10-10 15:21:18)

Autor zdjęcia: -

Takiego spotkania w naszym regionie jeszcze nie było. Konferencja „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu” odbędzie się w czwartek w Stawigudzie. Przyjadą przedstawiciele kilkudziesięciu firm z potencjałem automatyzacyjnym.
Celem konferencji jest dotarcie do firm produkcyjnych z województwa warmińsko-mazurskiego oraz województw ościennych i przybliżyć im możliwości wynikające z robotyzacji procesów. Z tego spotkania skorzystają na pewno osoby związane z procesami produkcji przemysłowej: inżynierowie, właściciele, prezesi i dyrektorzy firm, członkowie zarządów i kadra kierownicza wyższego szczebla.

To także przestrzeń dla przedstawicieli firm produkcyjnych, ale też firm, które chcą zmienić swoją strategię i przejść na przykład z branży usługowej do branży produkcyjnej. Na konferencji będzie można porozmawiać z praktykami, ludźmi, którzy o produkcji wiedzą wszystko.

Organizatorami konferencji „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu” są spółki: Grupa Alnea i Grupa WM, wraz z grupą prężnie działających partnerów.

Skąd pomysł na takie wydarzenie w naszym regionie?

— Nie przypominam sobie, aby w naszym regionie odbyła się konferencja na ten temat. Często, rozmawiając z firmami sprzedającymi podzespoły do automatyzacji i robotyzacji, słyszę, że generalnie rejon Polski północno-wschodniej to dla nich biała plama, co doskonale kontrastuje z przemysłowym Śląskiem, gdzie klienci ustawiają się w kolejkach do dostawców technologii — mówi Krzysztof Kamiński, prezes Grupy Alnea.
Przypomnijmy, że na czerwcowym II Kongresie Przyszłości, którego organizatorem była Grupa WM, odbył się między innymi panel poświęcony technologiom. — Promocja nowoczesnych technologii to zatem jeden z naszych celów. Chcemy, aby firmy z naszego regionu, ale także ościennych województw, rozwijały się z duchem czasu, zwiększały produkcję i własną konkurencyjność oraz obniżały koszty — podkreśla Jarosław Tokarczyk, prezes Grupy WM. — Pragniemy, aby tego typu wydarzenia odbywały się właśnie u nas, na północy Polski — dodaje.


Czwartkowa konferencja odbędzie się w Stawigudzie pod Olsztynem. Pojawią się przedstawiciele takich firm jak KUKA, FANUC, Rethink Robotics, Siemens i Mitsubishi Electric. Swoją obecność zapowiedzieli ponadto prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i dyrektor Regionu Warmińsko-Mazurskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.
Co ważne, uczestnicy na pewno poczują klimat robotyzacji, ponieważ konferencja odbędzie się w hali produkcyjnej, gdzie będzie można realnie przetestować możliwość współpracy na przykład z Cobotem firm Rethink Robotics czy KUKA.pj