Powiatowy „Turniej dla Niepodległej” szczęśliwy dla uczniów górowskiej podstawówki

2018-10-09 10:08:11(ost. akt: 2018-10-09 10:10:08)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

Michał Kraft, Anna Zawadzka i Marta Zimniak, uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim, pod kierunkiem Aleksandry Wasyleczko, wzięli udział w powiatowym Turnieju Proobronnym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.
Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy z historii Polski i historii powszechnej w latach 1864-1922 oraz historii oręża polskiego w tym czasie. Trzeba było wykazać się też wprawnym okiem w strzelaniu z broni pneumatycznej.

Uczniowie górowskiej podstawówki: Michał Kraft, Anna Zawadzka oraz Marta Zimniak osiągnęli duży sukces, zajmując kolejno I, II i III miejsce, i będą reprezentować powiat bartoszycki w zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Olsztynie (9-11 listopada).

Teraz przed nimi test wiedzy, strzelanie z broni pneumatycznej oraz bieg na 2 km. Na zakończenie uczniowie wezmą udział w wojewódzkich uroczystościach z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości na Placu Solidarności z udziałem wojska.

Aleksandra Wasyleczko

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp