Klasa mundurowa z Górowa Iławeckiego wicemistrzem Polski

2018-10-07 11:15:08(ost. akt: 2018-10-07 11:22:21)

Autor zdjęcia: archiwum ZS w Górowie Iławeckim

Uczniowie Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim zajęli II miejsce podczas IV Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w Żaganiu zostając tym samym wicemistrzami Polski.
To ogromny sukces uczniów Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim, którzy reprezentowali województwo warmińsko - mazurskie w IV Centralnym Zlocie Klas Mundurowych w Żaganiu.

Nagrody wręczał Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak w obecności Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generała broni Jarosława Mike.

Tak na marginesie, generał gościł w naszej szkole podpisując porozumienie między szkołą a 20 Bartoszycką Brygadą Zmechanizowaną.

Przez sześć dni na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu ponad pół tysiąca uczniów z całej Polski reprezentujących 16 województw konkurowało o miano najlepszej klasy mundurowej w Polsce.

Podczas rywalizacji uczniowie musieli wykazać się wiedzą o historii i współczesności wojsk pancernych, umiejętnościami podczas manewrów sportowo - obronnych i szkolenia ogniowego oraz konkursu musztry i piosenki marszowej.

Brali również udział w marszobiegu na dystansie 8 km, gdzie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami m.in. pomocy i ewakuacji rannych, strzelania, rzutu granatem, przenoszenia skrzynek z amunicją.

Uczniowie Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim zajęli II miejsce w klasyfikacji generalnej zostając tym samym wicemistrzami Polski w kategorii klas mundurowych. Niepokonani byli w strzelaniu i rzucie granatem.

Na sukces uczniów pracowało wiele osób i instytucji. Bardzo dziękujemy dowódcy 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim płk Radosławowi Cyniakowi, który sprawuje nadzór pod kątem wyszkolenia uczniów naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy dowódcy 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej płk Jackowi Ostrowskiemu, którego jednostka od wielu lat współpracuje ze szkołą.

Bardzo dziękujemy Wojewódzkiemu Sztabowi Wojskowemu w Olsztynie za dopingowanie i wiarę w naszych uczniów. Szczególne podziękowania kierujemy do Andrzeja Zuby dyrektora biura Warmińsko - Mazurskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK, który dofinansował wyjazd uczniów do Żagania. Opiekunami uczniów byli Marcin Narkowicz i Wojciech Kraft.

K.Z.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rr #2598526 | 79.188.*.* 10 paź 2018 11:58

    Gratulacje

    odpowiedz na ten komentarz

  2. ? #2596921 | 8 paź 2018 08:28

    Zdjęcie nr 5. Czy był z Wami Burmistrz Górowa Iławeckiego? Bo w artykule ani słowa a na zdjęciu profil jakby podobny.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz