Niezwykle udane koncerty Iława Gospel Singers i gościa z Ameryki, Briana Fentressa!

2018-10-01 13:30:25(ost. akt: 2018-10-01 13:08:16)

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

W niedzielę 30 września w iławskim kinoteatrze Pasja odbyły się dwa wspaniałe koncerty gospel z udziałem gościa specjalnego Briana Fentressa, międzynarodowego dyrygenta, wokalisty, kompozytora i producenta muzycznego. Przyjechał on na zaproszenie Iława Gospel Sngers.

Przez dwa dni gość z Ameryki prowadził warsztaty wokalne z zespołem Iława Gospel Singers. Ich zwieńczeniem były niedzielne koncerty w kinie, przy pełnej publiczności, chętnej do muzycznej współpracy.
BRIAN FENTRESS jest aktywnym wykonawcą i instruktorem muzyczny w Ameryce i Europie, dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami ze wszystkimi, którzy tego chcą.
Ma ponad 20-letnie doświadczenie jako wykonawca i pedagog. Większość swojego życia poświęcił muzyce i udzielaniu wysokiej jakości instruktażu dla śpiewaków, od amatorów po profesjonalistów. Pochodzi z Detroit (USA).

Do tego wydarzenia muzycznego doszło dzięki inicjatywie zespołu Iława Gospel Singers. I pomyśleć, że jeszcze kilak late temu ta grupa nie istniała...


Z notatnika Iława Gospel Singers:

Iława Gospel Singers to inicjatywa, która wiele lat leżakowała w głowach założycieli, z różnych przyczyn nie mogła doczekać się realizacji. Wreszcie pod koniec 2014 roku coś drgnęło: teraz albo nigdy! W jedno popołudnie przygotowane ogłoszenie o naborze i... czekanie... "Czy w Iławie, jest jeszcze ktoś, kto chciałby śpiewać gospel?" Szybko okazało się, że tak!

IGS to kilkunastoosobowy zespół, który powstał w styczniu 2015 r. z inicjatywy Magdaleny i Michała Wróblewskich. Tworzą go amatorzy i profesjonaliści (chórzyści, soliści oraz instrumentaliści), których połączyła muzyczna pasja oraz chęć głoszenia Ewangelii czyli Dobrej Nowiny o zbawieniu w Jezusie Chrystusie. Jako, że idealną formą realizacji tych dwóch potrzeb jest właśnie muzyka gospel, na niej IGS oparł swój styl wykonawczy.

IGS rozpoczął działalność koncertową już po czterech miesiącach od zakończenia naboru do zespołu. Zadebiutował 31 maja 2015 r. podczas Chrześcijańskiego Dnia Animacji Rodzin DAR w Iławie. W ciągu kolejnych miesięcy pierwszego roku istnienia wystąpił jeszcze kilkunastokrotnie: uświetniał różne uroczystości i wydarzenia w regionie, organizował lub dawał koncerty w różnych miastach Polski północno-wschodniej, a także niósł nadzieję i radość, śpiewając dla pacjentów szpitala czy małych, wiejskich społeczności. Kolejny rok działalności zespołu otworzyło nagranie live w studiu koncertowym Polskiego Radia Olsztyn, którego emisja odbyła się w czasie Świąt Wielkanocnych 2016. IGS był również bohaterem reportażu przygotowanego i wyemitowanego w lutym 2016 r. przez TVP3 Olsztyn. yW grudniu 2017 r. IGS wydał swój debiutancki 2-płytowy (2 EP) album pt. “Wszystko Tobie”. Kilka miesięcy później zespół miał przyjemność wystąpić we wspólnym koncercie pt. “I trust You Lord” z wybitną polską wokalistką jazzową i gospelową Ewą Urygą. Na przełomie maja i czerwca 2018 r. IGS weźmie udział w 16. Internationale Bottroper Gospelnacht (Niemcy).

Dyrygentem, aranżerem, kompozytorem i akompaniatorem zespołu jest Michał Wróblewski. Nauką i doskonaleniem techniki wokalnej IGS zajmuje się świetna trenerka wokalna, pedagog muzyczny Joanna Nehring-Roszkowska.

Repertuar zespołu to zarówno standardy muzyki gospel, jak i współczesne utwory polskich i zagranicznych kompozytorów tego nurtu. Część anglojęzycznych pieśni jest także wykonywana w oparciu o autorskie tłumaczenia IGS. Od niedawna zespół tworzy również autorski repertuar gospelowy.

Poza prowadzeniem działalności koncertowo-ewangelizacyjnej, w lutym 2017 r. członkowie Iława Gospel Singers powołali do istnienia Stowarzyszenie Gospel nad Jeziorakiem, którego misją jest popularyzacja wartości chrześcijańskich poprzez muzykę gospel.

"Gospel" to Ewangelia (God Spell - Słowo Boże, Dobra Nowina), rodzaj muzyki chrześcijańskiej śpiewanej z entuzjazmem, wiarą, ekspresją… – poruszającej dusze wykonawców i słuchaczy!

JEŚLI KOCHASZ ŚPIEWAĆ... – PISZ, DZWOŃ I ŚPIEWAJ Z NAMI!
E-mail: ilawa.gospel@wp.pl
Chętnie przyjmiemy do zespołu śpiewających panów (tenor/baryton).

PRÓBY: pracujemy w systemie weekendowym/co dwa tygodnie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Swój #2592211 | 176.221.*.* 1 paź 2018 15:13

    Owszem pieknie, ale jest jedno a l e...bez przesady, wiekszość utworów w języku angieskim - niestety!!!

    odpowiedz na ten komentarz