Zamierzali włamać się do samochodu ciężarowego, by ukraść złom, ale im się nie udało

2018-09-25 08:59:17 (ost. akt: 2018-09-25 09:00:37)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy dwóch mężczyzn próbowało włamać się do samochodu ciężarowego marki Daf zaparkowanego na prywatnej posesji.
Dojeżdżając na miejsce patrol zauważył idących drogą dwóch znanych im mężczyzn. Obaj na widok radiowozu zdecydowanie przyspieszyli i zamierzali skręcić do lasu. Funkcjonariusze zatrzymali ich podejrzewając, że to właśnie oni mogą być sprawcami włamania do samochodu. Byli to dwaj bracia w wieku 43 i 48 lat. W kieszeni jednego z nich policjanci znaleźli obcęgi, co mogło świadczyć o tym, że rzeczywiście dopuścili się tego czynu.

Wykonując dalsze czynności w tej sprawie policjanci dotarli do pokrzywdzonych. W rozmowie z nimi ustalili, że kilka minut wcześniej zadzwoniła do nich sąsiadka informując, że ktoś kręci się przy ich pojeździe. Kiedy właściciele wyszli na podwórko zobaczyli dwóch znanych im mężczyzn, którzy mieszkają kilka domów dalej. Jeden z nich trzymał w ręku obcęgi. Chciał nimi przeciąć łańcuch, którym zamknięte były tylne drzwi auta. Drugi stał z przodu samochodu trzymając w ręku podpaloną gazetę. Najwyraźniej zamierzał podpalić ciężarówkę.

Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem do samochodu ciężarowego marki Daf.

Grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Pisz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja #2590769 | 81.15.*.* 28 wrz 2018 20:15

    obciąć łapy przy samej dupie!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD