Pierwszy jesienny poniedziałek przyniósł nam... serię wypadków i kolizji na drogach

2018-09-24 21:08:36 (ost. akt: 2018-09-27 16:14:35)
W okolicach Tyrowa na krajowej "szesnastce" autobus czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym

W okolicach Tyrowa na krajowej "szesnastce" autobus czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym

Autor zdjęcia: Archiwum

Poniedziałkowe opady i ochłodzenie wpłynęły negatywnie nie tylko na samopoczucie wielu z nas, ale i na statystyki dotyczące wypadków na drogach. W naszym regionie od rana było niebezpiecznie. I, niestety, poranne wiadomości rozpoczęliśmy wczoraj od tragicznych wieści spod Ostródy.
Przed godziną 8 rano między miejscowościami Tyrowo a Wirwajdy w gminie Ostróda przewożący dzieci autobus szkolny zderzył się czołowo z tirem. Zderzenie okazało się tragiczne w skutkach, ponieważ dwie osoby - opiekunka dzieci i kierowca autobusu - zginęły na miejscu.


Inny z wypadków wydarzył się pod Olsztynem, gdzie niezbyt doświadczona kierująca uderzyła w drzewo. W wyniku uderzenia obrażenia odniosły dwie osoby, które następnie trafiły do szpitala. Jednym z poszkodowanych było 5-letnie dziecko.

Niebezpiecznie było także wieczorem. Na trasie Ostróda - Iława doszło do zderzenia busa i BMW. Dwaj kierowcy trafili do szpitala.

Na drodze krajowej nr 51 w Miłogórzu bus marki Renault Trafic zderzył się z osobowym mercedesem. Renault wjechało do rowu i przewróciło się na bok. Trzy osoby trafiły do szpitali.

Do kolizji doszło również w miejscowości:
-Purda,
-Ostrzeszewo,
- Dłużki,
- Wójowo,
- Szczybały Giżyckie

Komenda Wojewódzka Policji udostępniła statystyki zawierające sumę zdarzeń drogowych, do których doszło na drogach naszego regionu od piątku 21 września do poniedziałku 24 września. Oto one:


Dla porównania podajemy statystyki z analogicznego okresu w roku ubiegłym:


W stosunku do roku ubiegłego widzimy spadek udziału kierowców pod wpływem alkoholu. Niestety, liczba rannych i kolizji drogowych wzrosła.Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. voor #2589121 | 88.156.*.* 26 wrz 2018 09:31

  pojedźta se na remont siódemki za Elblągiem, przekonacie się jak jeżdżą „wielkie samochody”, zderzak, miganie światłami, prędkość, strach wybierać się osobówką, a gliniarzy brak...

  odpowiedz na ten komentarz

 2. wek #2588953 | 5.172.*.* 25 wrz 2018 21:31

  Liczba nawalonych kierowców spadła, a wzrosła liczba poszkodowanych ? Może pora odwrócić ten trend? Trzeżwy kierowca to śmierć! Zapitala taki jeden z drugim na łeb, na szyję do domu, aby walnąć browca lub setę, bo już go skręca, a pod wpływem nie może prowadzić.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. REK #2588565 | 80.50.*.* 25 wrz 2018 13:59

  Na zachodzie nie ma ciągłego wyprzedzania a u nas ciągle za miastem ktoś wyprzedza. Stwarza to zagrożenie. Nagminne tez jest nie zachowywanie odległości. Jadą mi często na zderzaku mimo, że jadę o 20 km więcej niż dopuszczają na drodze przepisy. Oni mnie jeszcze wyprzedzają, przecież ja już jadę za szybko. Dawno nie było wojny a więc Polacy robią sami sobie wojnę na drogach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. aa w Szwecji w ciagu roku #2588506 | 5.172.*.* 25 wrz 2018 12:43

   w wyniku wypadku nie zginelo ani jedno dziecko .A warrunki pogodoowwe ggorszee od naaszych. A amerykanie juz czeerpia z wzorcow szwedzkich.Polska ma chyba za daleko ..Wyslanie ekipy expertow do Szweecjji i prrzeniiesienie ich prawa do nas to za trudne , taniej zapelniac cmentarze i szpitale .

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. z hospicjum #2588490 | 89.228.*.* 25 wrz 2018 12:24

    pogoda się zmienia a polaczki stylu jazdy i prędkości nie zmieniają....tak już w genach mają że nie zmieniają.......dalej jadą tak samo jak latem po suchym asfalcie i nawet w lesie wyprzedzają przy dużej prędkości gdzie stoi znak że bardzo duże ryzyko spotkania zwierząt i lubią bawić się komórkami w czasie jazdy....i tu pisanie o tym w gazecie nic nie da bo polaczki takie mają geny że przeczytają gazetę ale gdy jadą zapomną co przeczytali

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (6)